Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Protokoll ügyintéző vagy...

Protokoll ügyintéző vagy utazási ügyintéző, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

mind kettő egy éves és emelt szintű

hova lehet elhelyezkedni velük?


2010. aug. 20. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Én utóbbit végeztem tavaly és kifejezetten utazási irodai munka. De rokon ágazatokba is megfelel(het). Szerintem jobban meg is éri, de ezt nem mondhatom biztosra, nem tudom. Én most egyetemre járok utána, úgyhogy nem is próbáltam elhelyezkedni, de látok viszonlyag sok hirdetést (utazási irodai asszisztens/alkalmazott/referens szerepel a hirdetésekben). Gyakorlatot szinte mindenhol kérnek. A képzés része kb. 1 hónapos szakmai gyakorlat, igyekezz minél jobb helyre menni (Neckermann, Tui, hasonló), hátha adnak lehetőséget később, ha jó vagy. Angolul, németül is kell tudnod, ha előnyt akarsz, plusz előnyös egy ritka nyelvet is alapfokon elsajátítani (pl. egy szláv nyelv).
2010. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a szak megszerzésének ugye nem feltétel egy alap v közép fokú nyelvvizsga, szak megszerzése után is le lehet tenni egy közép nyelvvizsgát?
2010. aug. 23. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahova én jelentkeztem ahhoz, h megkapjam a bizit bizony kellett egy középfokú nyelvvizsga.
2010. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az ut.ügy.-höz kellett az alapfokú, c típusú nyelvvizsga. Konkrétan 4-en mehettünk szakvizsgára júniusban, mert a többieknek nem sikerült. Nekik is azt mondtam és neked is azt tudom mondani, hogy ha egyetlen idegen nyelvet sem tudsz megtanulni alapfokon 19 éves korodra, akkor ne menj idegenforgalmi szakra. Mert oda nemhogy egy idegen nyelv kell, hanem 2-3 az ideális (már a munkahelyen). Amíg nincs nyelvvizsga, addig tehát szakvizsgára sem mehetsz. Azt javaslom, hogy úgy menj nyelvvizsgára, hogy március elejére legkésőbb tudj eredményt (nyelvvizsga után kb. 1 hónap, amíg megtudod), mert ha nem sikerült, akkor van időd javítani és megkapni a nyelvvizsgát. Nyelvvizsga és a nyelvvizsgaokirat (vagy mi is a neve) közt kb. 2 hónap elmegy...

Arra már nem emlékszem, hogy a protokollosoknak milyen nyelvvizsga kellett, de oda is kell egy, az tuti.

Amúgy gazdasági szakokon adnak ezért a két szakért többletpontot főiskolán, ha jelentkeznél.

2010. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!