Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfó vélemények az SZTE-n?

Mérnökinfó vélemények az SZTE-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A 3.helyen ezt a szakot jelöltem meg, de mindenki győzköd arról, hogy változtassak sorrendet és legyen ez az 1.

Nos,nem valószínű, hogy elsőre helyezem át, de szerintem 2.-ra át fogom.


Az a helyzet, hogy csak középszintű infó érettségim van, illetve jártam emelt faktra, de mivel csak a 3.helyre gondoltam tenni, így pár hónapja már nem járok, sok időt vett el és kissé lemaradtam.


Ha nem annyira érdekel a programozás, de meg tudnám tanulni, maga az infó érdekel (habár a hálózatok stb. nem annyira, inkább a médiás része, de a kommunikáció és média szakra nem mehetek mert nagyon nehéz vele elhelyezkedni és nem vagyok túl kommunikatív ember), akkor érdemes erre a szakra jelentkeznem 2.nak?


Elég nagy esély van arra, hogy az 1.helyre nem vesznek fel,mert iszonyú magas a pontszám.


Légyszi győzzetek meg, hogy nekem való-e a szak vagy sem. Még ez érdekel a legjobban talán a lehetséges opciók közül (mondjuk eddig biomérnök volt a 2.helyen),és könnyű vele elhelyezkedni.


19/L



2021. ápr. 7. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez jóval összetettebb kérdés, Neked való-e vagy sem. Nem hiszem célravezető, ha mások hoznak döntést helyetted.

Nos, azért az IT-nek messze több ága van, mint a hálózatok-üzemeltetés azaz devops, vagy a nagyon matematika jellegű magasszintű (gépközeli nyelv) programozás. Engem sem köt le kifejezetten egyik sem, hogy C-ben programozzak vagy Cisco-zak.


Meggyőzni sem lebeszélni nem foglak, de azt el tudom mondani rengeteg olyan munkakör van, ahol sokat kell kommunikálni, kapcsolatot tartani ügyfelekkel vagy projektet menedzselni.


A médiás irány sem rossz szerintem, sőt, van is rá bőven kereset szerintem a munkaerőpiacon.


Azonban a mérnökinfó elég kemény menet (most fogok nemsokára diplomázni), a szak 75%-ka ki szokott hullani. Aki bent marad azok között is rengeteg sajnos a kókler.

A nagy fizuk nem fognak senki ölébe hullani, ez ne motiváljon.

2021. ápr. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!


Szerinted milyen végzettség kéne ahhoz, hogy médiás irányba tudjak elhelyezkedni, de keresett is legyen?


A pénzügyre gondoltam, hiszen van marketing része, és az after effectset+Sony vegast ott talán tudnám használni, viszont ha mégsem keresik a munkáltatók, akkor pénzügyi szakemberként felvennének.

2021. ápr. 7. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg a média design szaknak járj utána, ott lehet photoshoppolni, videót after effectelni, blenderben 3D-s dolgokat csinálni, minimálisan animálni, és a webdesignre is megtanítanak.


Viszont nem tudom, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni.

2021. ápr. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utánanézek, köszi a választ! ☺️
2021. máj. 11. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!