? A fogorvosi egyetemmel kapcsolatban lenne néhány kérdésem!

Figyelt kérdés

1. Ha végzek az egyetemmel (5 év), akkor már dolgozhatok is, vagy rezidens kell legyek?

2. Egyetem alatt mennyit kell majd könyvekre, különféle eszközökre költeni?

3. Ha végzek, akkor szerintetek találok munkát?



2021. ápr. 12. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

A diplomád megszerzése után rögtön munkába állhatsz. A rezidensképzés csak egy lehetőség, amit munkával töltött évek után is elkezdhetsz.


Én olyan rengeteget nem költöttem könyvekre (pár tizezer), amire viszont igen, azok a különböző jegyezetek nyomtatása. De ez utóbbit megúszhatod úgy, ha csak a pdf-ről tanulsz.


Igen, nagy valószínűséggel találsz. Én úgy tudom nekem minden évfolyamtársam elhelyezkedett valahol.

2021. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Még egykérdésem lenne, hogy szakvizsgát kötelező tenni? Vagy ha ezt megcsinálom, mivel leszek előnybe?

2021. ápr. 12. 18:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szakvizsgát a rezidensképzésed végén kell tenni. Ez az, amit mondtam, hogy nem kötelező, csak opcionális. Jelenleg 6 féle szakvizsga létezik (plusz még pár ráépítés): Dento-alveoláris sebészet, fogszabályozás, parodontológia, fogpótlástan, endodontia, gyermekfogászat.

A rezidensképzés lényege, hogy az előbbiek közül egy szakirányt kiválasztva azon a területen továbbképzed magad, amelyről papírt is kapsz a végén és szakfogorvos leszel.

2021. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2021. ápr. 12. 21:47
 5/12 A kérdező kommentje:
Neked van ilyen szakvizsgát, csak azért érdekelne, hogy az nélkül is ugyanúgy felvesznek egy munkahelyre?
2021. ápr. 12. 21:49
 6/12 A kérdező kommentje:
Szakcizsgád
2021. ápr. 12. 21:50
 7/12 A kérdező kommentje:
*szakvizsgád
2021. ápr. 12. 21:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy felvesznek. Nyilván lehet előnye egy szakvizsgával rendelkezőnek, ha épp olyan szakorvost keres mondjuk egy klinika, de egy átlag körzetben pl ez egyáltalán nem elvárás.
2021. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon sokat segítettél, mert azt hittem, hogy rögtön az egyetem után kötelező szakvizsgát létezni!
2021. ápr. 13. 09:38
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy érdemes lenne elkezdenem, hogy a családban nincs fogorvos? Mennyit keres egy fogorvos magánpraxisba, mint alkalmazott?
2021. ápr. 14. 15:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!