Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 2004-ben érettségiztem és...

Ha 2004-ben érettségiztem és szeretnék tanító szakra jövőre jelentkezni, akkor kell valamiből emelt szintű érettségit tennem?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy ha 2004-ben érettségiztem és szeretnék tanító szakra jövőre jelentkezni, akkor kell valamiből emelt szintű érettségit tennem? Minden négyes lett anno, egyedül a matek hármas... fogalmam sincs, hogy álljak neki, mi az első lépés?

2021. ápr. 12. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy egyetemre jelentkezhess, mindenképp szükséges 1 emelt szintű érettségi megléte, függetlenül attól, hogy mikor érettségiztél.

Érettségizni legközelebb októberben tudsz (bár ezt gondolom egyébként is tudod), utána keresztféléves képzésre lehet jelentkezni (ha hirdetnek meg).


Szóval az első lépés mindenképp egy emelt érettségi.


Azt is tartsd szem előtt, hogy egy pár éve már alkalmassági vizsga van, és a tanítóké kicsit húzósabb, mint a sima tanári (ott csak elbeszélgetnek veled és ha normális ember benyomását kelted, akkor átmentél, a tanítóin például énekelni is kell tudni, de ennek majd nézz utána), így arra is szükség lehet felkészülni.

2021. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, már mindenhova kell emelt érettségi. Pont ezért jelentkeztem 2 évvel ezelőtt. 2000es érettségivel.


Az alkalmasságitól viszont nem kell félni. Max az éneklésre kell kicsit gyakorolni, hogy az tisztán menjen.

2021. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nézegettem az emelt szintű érettségi követelményeket, feladat lapokat. Igaziból az angol lenne a legkézenfekvőbb, mert azt a tudást később is tudom hasznosítani. Szóval ha az angolt választom, azt is beszámítják , ugye?
2021. ápr. 14. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, persze. Sőt, akkor lényegében megvan a diplomához szükséges középfokú nyelvvizsgád is (legalábbis pár éve még így volt, nem tudom, hogy most egyenértékűnek tekintik-e, nem követem ennyire)
2021. ápr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!