Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kölcsey Ferenc gimnázium...

Kölcsey Ferenc gimnázium milyen (a budapestire gondolok), milyen szakörök vannak, kb. hányan járnak 1 osztályba, milyen szakok vannak, mert amit találtam róla nem mond el sokat, milyen sulin kívüli programok vannak?

Figyelt kérdés
Van cserediák program? Ha igen, akkor az milyen? Vannak iskolai bulik? Milyen a francia kéttannyelvű?

2021. ápr. 14. 08:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, meg az is érdekelne, hogy vannake sulis cuccok (sél, kitőző, ünneplő, stb.)
2021. ápr. 14. 09:21
 2/5 anonim ***** válasza:

A francia kéttanos osztályok (2 van) 34 fősek, a többi 32. A milyen szakokat tagozatra érted? Ha igen akkor van:

-francia kéttan 0001 F és G osztály (68 felvehető ember),

-angol kezdő nyek, német haladó, ökológia 0002, B osztály egyik fele (16 felvehető ember)

-sport 0003 E osztály (32 felvehető ember)

-angol haladó nyek, francia kezdő, ökológia 0004 B osztály másik fele (16 felvehető ember)

-angol haladó nyek, olasz kezdő 0005 D osztály egyik fele (16 felvehető ember)

-olasz kezdő nyek, angol haladó 0006 D osztály másik fele (16 felvehető ember)


Magyarból van szóbeli 0001-es tagozaton

Németből van szóbeli a 0002-es tagozaton

Angolból van szóbeli a 0004-es, 0005-ös, és 0006-os tagozatokon

Szóbeli a sport osztályba a 0003-as tagozaton


A legtöbb dologról személyes tapasztalatom nincs mivel ismerőseim járnak ide és a programokat se annyira tudom. Ha a sál, kitűző, ünneplő alatt az egyenruhára gondoltál akkor az nincs de az ünnepségekre itt is -mint minden iskolában- ki kell öltözni.

2021. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Még az érdekelne, hogy van-e könyvtár, és ha van milyen?
2021. ápr. 14. 12:14
 4/5 Alexa040401 válasza:
100%

Normális időkben rengeteg lehetőségünk van.

Van egy jól felszerelt francia könyvtárunk, bármikor használható számítógépekkel, és társasokkal. Délutánonként sokan szoktak ott tanulni, ha közösségre vágynak. Magyar könyvtárunk is van, az összes kötelezővel, ingyen kölcsönözhető könyvekkel.

Egyenruha sajnos, vagy nem sajnos, a lányoknak van egy matrózblúz, de évi 1-2 alkalom van csak, hogy hordani "kell". Én nagyon aggódtam anno miatta, de át lehet szabogatni és tényleg nem vészes. Nyáron meleg, ez az egy negatív. :)

Szakkör minden évben indul, méghozzá nem is kevés. Ha valamilyen tantárgy érdekel, biztos, hogy tudsz találni olyan tanárt, aki órarenden kívül is tanít. Sport is van bőven. Ha nem vagy egyesületi tag valahol, akkor alapból kell választanod valamit, amit a kötelező 3 óra tesi mellett csinálsz, de a suli ad rá lehetőséget...gyógytorna, foci, kosár, röplabda, ping-pong, tánc, futás (ami például gyakran van a Városligetben)...

Ezek is tantárgyak ha úgy vesszük, de nem minden osztályban, szóval ezeket is szívesen megemlítem: rajzszakkör, színjátszószakkör (francia is, és magyar is). A magyarról akár órákat tudnék nekled mesélni, én nagyon szeretem. Mind a társaságot, mind amit csinálunk.

Cserediák program is van, szerintem minden osztályban, viszont arra szerintem most pár évig lehet nem feltétlen lesz lehetőség.

A DIÖK nagyszerű egyéb programokat is csinál. A gólyák és végzősök nagyon meg vannak becsülve. Szinte 1-2 hetente van valami apróbb lehetőség, ami nem hagy unatkozni. Szabadulószobánk is van.Karácsonyi buli, gólyabál, végzős afterek...

A kéttan nem sétagalopp, de aki szerelmese a francia nyelvnek, vagy nagyon komoly céljai vannak külföldön, az szerintem imádja.

Egyébként, én nagyon javaslom, hogy merülj el a suli oldalán, mert ott szinte mindent megtalálsz, csak esetleg évekre visszamenőleg is vissza kell keresni. Nézd vissza az interjúkat a diákokkal és tanárokkal, mert nem mindenkinek jön be az a szabadszelleműség, ami a sulinkba van. Nyilván viszonyítás kérdése, de azt tudom, hogy számomra ez a lehető legjobb lehetőség volt.

Bármi kérdésed van még, írj nyugodtan. :)

2021. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Kölcseybe fogok menni valószínűleg!! Vagy angol-olaszra vagy olasz-angolra, azt még nem tudom melyik sikerül. De felhívtuk az iskolát és azt mondták, nagyon jó esélyem van a bejutásra. Elején nem akartam odamenni, mert nagyon sok rosszat olvastam róla, de amióta voltam szóbelizni, nagyon megtetszett. Alig várom:)
2021. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!