Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgyakból érettségi...

Milyen tantárgyakból érettségizzek?

Figyelt kérdés
Gazdasági szakra mennék és angolból, történelemből emelt szinten szeretnék érettségizni. 5. tantárgyként mit ajánlotok? A földrajzon és társadalomismereten gondolkodtam, melyik a könnyebb vagy előnyösebb? Az ELTE-t és a Corvinust jelölném elsőnek, mennyi esély van ilyen helyekre bekerülni ezzel a párosítással?

2021. ápr. 15. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én az informatikát ajánlanám 5. tárgynak, a középszintű érettségi nagyon egyszerű, be lehet gyakorolni, nagyobb befektetett energiát nem igényel. Plusz későbbiekben jól jön, ha értesz az Excelhez vagy a Word-höz.
2021. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Informatikán kívül? Mert az őszintén szólva nem az erősségem
2021. ápr. 15. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Nekem mindössze 1 emeltem volt, az angol, (így természetesen nyelvvizsgára sem kaptam pluszpontot) az 5. tárgyam pedig a földrajz lett. Ennek ellenére felvettek a Corvinusra államin. Tehát az hogy van-e esélyed, nem is kérdés.

Azt hogy mi lenne a legegyszerűbb 5.-nek igazából te tudod. Én úgy voltam vele, hogy a topográfiában elég erős vagyok és a globális gazdasági rendszerekkel is nagyjából képben voltam, tudtam hogy melyik országnak kb milyen éghajlata lehet és hogy milyen területekkel rendelkezik, tehát elég jól be tudtam lőni az ilyen "az alábbi országok közül hol folyik jelentős datolya-termelés" kaliberű kérdéseket is. Ezért esett a föcire a választásom. Próbáld meg átgondolni, hogy neked melyik az a tárgy, amiből viszonylag jelentős tudásod van a mindennapi érdeklődéseid miatt, aztán nézz meg belőle 2-3 volt feladatlapot, hogy valóban tudnál-e valamit. Ha abszolút nincs ötleted és nem volt olyan tárgy ami az erősséged lett volna, akkor a közép infót én is tudom ajánlani. A szóbeli nagy része szvsz egy mai, jól szituált 18 éves számára már szinte alap, az írásbeli meg megintcsak olyan, hogy ha figyeltél infó órákon, akkor tök jól meg lehet írni. Persze, nem azt mondom hogy erre nem kéne készülni, de összességében talán ez a legegyszerűbb, amennyiben a többi tárgy nem szimpatikus.

2021. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én is az infót mondanám. ha most még nem az erősséged, akkor gyúrj rá, mert anélkül egy beadandóval is problémáid lesznek, szakdoglozatról nem is beszélve. a 21. században KELL az informatika ismerete
2021. ápr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En is infora szavazok, analfabetan osszeszedtem 96%ot
2021. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a szaknak nincs külön követelménye, hogy milyen érettségit is kér, akkor válaszd azt, ami a szívedhez a legközelebb áll, amelyikre a legszívesebben tanulnál, ami jobban érdekel, érthetőbb számodra.

Nézd meg az oktatási hivatal oldalán az érettségi követelményeket ezekből a tárgyakból, az már elég jó útmutatást tud adni, miket is kéne tudnod, megtanulnod majd.

Hisz lehet, ami másnak egyszerű, az neked nehéz, és ez ugyanígy fordítva is igaz, lehet más nem ajánlana egy tárgyat, mert jaj de nagyon nehéz, neked meg pont az a tárgy lenne az, amit kisujjadból kiráznál.

Üdv.

2021. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 2. Nyelvből (német) érettségiztem. Aminek értelme van gazdasági szakra nézve meg amúgy is az vagy a nyelv vagy az infó. Meg a matek de nem kell az emelttel kínlódni.
2021. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pandacornis79 válasza:

Szia!

Én javaslom a társadalomismeretet is, hiszen az lényegében egy előre elkészített projektmunka, ráadásul megadottak közül egy választható témával kell foglalkoznod.

2021. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!