Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen elvárások vannak a...

Milyen elvárások vannak a felvételinél?

Figyelt kérdés

Szeretnék tűzoltó lenni, és érdekelnének, hogy mik a felvételi ponthatárok, elvárások az egyetemeken/főiskolákon. Próbáltam rákeresni, de sehol, semmilyen használható információt nem találtam, bár előfordulhat, hogy csak én vagyok béna.


Ami esetleg még fontos lehet, hogy lány vagyok. Itt szeretném kiemelni, hogy a véleményét arról, hogy a tűzoltó, mint szakma nem lányoknak való, mindenki tartsa meg magának! Tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon ritka, sőt általában csak önkéntes tűzoltóságon vesznek fel nőket vonulósnak, de ez engem nem fog visszatartani attól, hogy a jövőben azt csináljam, amit szeretek.



2021. ápr. 17. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha diplomás tűzoltó szeretnél lenni, akkor NKE:

[link]


A ponthatár elég alacsony amúgy:

[link]


A fizikai alkalmasságiban nem tudok segíteni, én az NKE civil karára járok, ha azzal kapcsolatban van kérdésed, megpróbálok válaszolni.

2021. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
* mármint tudom, hogy nem civil szakra mennél, de ha az egyetemmel általánosságban:)
2021. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt mindent megtalálász, NKE Katasztrófavédelmi szak ad tűzoltó végzettség. A fizikai felvételi a durvább, nem a pontok. És ha be is kerülsz az első 6 hetes alapkiképzésen még sokan feladják. 1 évig bent kell lakni a kollégiumban.

2021. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Jelenleg is kollégiumban lakok, szóval azzal nekem nem lenne problémám :) Esetleg azt lehet tudni, hogy az alapkiképzésen mire kell számítani?
2021. ápr. 18. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Most ezt nem elkeserítésből mondom de idehaza egyáltalán nincsenek női hivatásos tűzoltók

Civilként az NKE-re tudsz jelentkezni iparbiztonsági vagy műveleti szakra, a tűzvédelem mentésirányításra csak olyanok jelentkezhetnek akik már vonulós állományban vannak.

Ha felvesznek nappalira akkor meg kell csinálni egy 2-3 hónapos alapkiképzést (menetelgetés, testnevelés, alapvető szolgálati ismeretek ilyenek vannak benne...) ha az megvan onnantól tisztjelölt vagy a suli végéig. Ha a sulinak sikeresen vége akkor tisztként kapsz egy irodai pozíciót valamelyik katasztrófavédelmi kirendeltségen vagy megyei igazgatóságon.

Az előző éves felvételi ponthatárokat megtalálod a "felvin". A szükséges orvosi/pszichológiai/fizikai alkalmassági vizsgálatok menetét követelményeit meg az egyetem oldalán.

2021. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül még van esély arra, hogy annak tanuljak, nem? Mivel én ezzel tisztában voltam, nem terveztem azt, hogy majd itt kapni fogok munkát hivatásosként. Csak az érdekelne, hogy el tudom-e végezni itthon azt az iskolát, ami kell hozzá, vagy már annyira le van korlátozva, hogy az is csak külföldön lehetséges?
2021. ápr. 19. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan tűzoltó képzést (5 hónapos OKJ), azt amit a hivatásos vagy önkormányzati tűzoltók elvégeznek hogy felszerelhessenek nem végezheted el. Az NKE-n amúgy sincs erre mód, erre külön iskola van (Katasztrófavédelmi Oktatási Központ "KOK"). Ott képzik a tűzoltókat illetve mindent ami velük kapcsolatos.

Az NKE nappali képzési tematikáján belül csak egy 50 órás tűzoltó tanfolyam van. Ugyan az amivel egy önkéntes tűzoltónak kell rendelkeznie. Kb a "tűzoltó mint szakma" az NKE-n ennyivel kimerül.

Az egyetemen műveleti/iparbiztonsági szakon nem tűzoltókat képeznek hanem katasztrófa megelőzés területére embereket illetve egy kirendeltség/tűzoltóság működéséhez szükséges irodai állományt. Ügyintézőket, ADR ellenőröket, referenseket, humán-gazdasági előadókat stb.

2021. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!