Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvesznek az egyetemre de...

Felvesznek az egyetemre de nem oda szeretnék menni? (kollégium)

Figyelt kérdés
Mielőtt megköveznétek elöljáróban mondom, hogy a probléma az, hogy tegyük fel felvesznek az egyetemre de a pontszámom nem elegendő ahhoz, hogy a kollégiumba is felvegyenek. (sze külső koli 320pont), de mondjuk pannonra is felvennének és oda a kollégium is meglenne. Mi a teendő. Valószínüleg lesz 410-420 pontom de biztos ami biztos.

2021. ápr. 19. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy helyre vesznek fel hiába lenne meg a pontod több helyre.
2021. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos jóval a felvétel után van a kollégiumi jelentkezés.
2021. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudod még cserélni a sorrendet, hogy az legyen az első helyen, ahova a koliba is felvennének.

Vagy marad így, és magánkolikat is nézel, biztos ami biztos alapon.

2021. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Annyit szeretnék még kérdezni, hogy a széchenyi egyetem kollégiumi pontszámítása megegyezik a központi felvételivel? Ott nincs lehetőség duplázásra, igaz? Ott mindenképp számít a többi érettségi eredmény is. Töri nem igazán a barátom és szinte mindenből 90%-ot kellene elérnem, hogy meglegyen a tavalyi minimum 380 pont a multifunkciósba.
2021. ápr. 19. 13:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kénytelen leszel albérletet keresni. Ilyenkor érdemes összebeszélni hallgatókkal, mert van, hogy közösen kibérelnek egyet és akkor nem akkora nagy összeg. Vagy lehet szobát is bérelni akár, ez nagyjából ugyanez.


Egyébként kollégiumra nem érdemes építeni, nem biztos, hogy bent is maradsz.

2021. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

A kollégiumi pontszámításhoz az egyetemnél találtál ilyen szabályokat?


Nálunk (BME) a sima felvételi pontod számít, amivel a szakodra felvettek. Én úgy gondolom máshoz (pl. hogy mennyi lenne, ha nem dupláznál), nem is férnek hozzá. Szerintem a Széchenyi Egyetemen sincs ez máshogy.


Emiatt ne cserélj sorrendet, inkább menj el nyáron (többet) dolgozni, és szedd össze egy szoba árát fél évre. A következő félévtől pedig bekerülhetsz a koliba.

2021. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Minden nyáron dolgozom szóval az nem lesz probléma.


"Pontszámítás: Alap pontszám + Többlet pontszám + Szociális pontszám

Alap pontszám: tanulmányi pontok valamint az érettségi pontok összege (maximum 200+200=400 pont), amivel az egyetemre jelentkezik a hallgató"


Ezt írják a kollégium honlapján.

2021. ápr. 19. 15:31
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Én is az Sze-re készülök,de nem vagyok tisztába a kolikkal még😳 mindbe ilyen nehéz bekerülni?
2021. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8.-as szaktól függ.

Ezek a 20/21-es ponthatárok szakonként


[link]

2021. ápr. 19. 18:23
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Elolvastam most én is az oldalukat, szerintem csak pontatlan a megfogalmazás. Ha lehet duplázni, akkor a duplázott pontszámod az, amivel az egyetemre jelentkezel, és amit az Oktatási Hivatal elkönyvel, nem hiszem, hogy lenne hozzáférésük máshoz. De persze ez mellékes kérdés, ha számít, írj nekik egy e-mailt, kérdezz rá.
2021. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!