Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az az egyetemi okj...

Milyen az az egyetemi okj szak valaki mesélne róla nekem?

Figyelt kérdés
BA vagy mi a neve

2021. ápr. 20. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van az OKJ, az szakmát ad.

Meg van az egyetem, az diplomát.

BA a humán területek alapdiplomája (pl anglisztikus BA), BSc pedig a reál területeké (Mérnökinfó BSc).


Meg van felsőoktatási szakképzés, az átmenet az OKJ és az egyetem között.


És van szakirányú továbbképzés, de ahhoz előbb kell csinálni egy BA-t vgay BSc-t.


Szóval melyik érdekel ezek közül?

2021. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A BA az Bachelor's of Art, az az alapképzés.. Olyan mint a főiskolai diploma volt régen. (BSc szintén csak más terület)


FOSZK-ra gondolsz te. Szinte ugyanazok a szakok vannak mint alapképzésen is, csak ezek 2 évesek 3-3,5 helyett, és nyilván nem diplomát ad a végén. Valamint a végzettség végére oda van írva, hogy például mérnökinformatikus asszisztens.


OKJ-tól jobb, hisz egyetemen zajlik, nyilván nehezebb is emiatt hisz a kreditek beszámíthatóak amikor mégis úgy döntesz, hogy le akarsz diplomázni.

Bár szerintem egy felesleges kerülő, hisz ha elvégzi az ember úgyis lediplomázik már utána, viszont a 2 éves FOSZK kb 1 évet farag le a 3 éves alapképzésből, ahogyan hallottam másoktól.

Szóval minden esetben érdemesebb egyből BA/BSc-re menni, hacsak nincsenek benne ilyen okosságok, hogy nem volt elég pontod, nem jutottál volna be alapképzésre stb. Így csak 1 évvel jársz tovább kb mintha egyből alapképzésre mentél volna.

2021. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ez a felsőoktatási szakképzés ez mi vagy hogy mert ez nekem új teljesen de ehhez kell emelt érettségi?
2021. ápr. 20. 11:59
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, a második elég jól leírta, ilyen szakokkal kb asszisztens leszel a diplomások mellett. Előnye, hogy csak 2 év, és nem kell hozzá emelt érettségi, valamint elég rá minimum 240 pont, hogy bejuss.

De egyébként viszonylag kevés haszna van, OKJ-nál több tudást ad, de diplománál kevesebbet, a munkáltatók se mindig tudják, mit kezdjenek vele.

2021. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!