Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen utakon válhatok agykuta...

Milyen utakon válhatok agykutatóvá?

Figyelt kérdés
Az emberi agyat szeretném kutatni a jövőben, milyen irányba kellene továbbtanulnom?

2021. ápr. 20. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biológus vagy általános orvos diplomát kell hozzá szerezni, és lehetőség szerint már az egyetemi évek alatt TDK-zni idegtudományokból. Azt követően egy doktori iskolában, idegtudományi vonalon PhD fokozatot kell szerezni, majd kutatóként a területen maradni.
2021. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetsz egyrészt biológus, másrészt orvos.


Szerintem a biológia könyebben elvégezhető (plusz még doktorival is kevesebb idő, mint az orvosi), mindazonáltal az orovos piacképesebb, ha nem jönne be az agykutatósdi...


El kell dönteni.


Ha ez számít engem az atomfizika, az atomreaktorok érdekeltek anno. Itt olyan választás volt, hogy fizika szak vs. energetikai mérnök. Én a fizika mellett döntöttem, majd fél év után arra jöttem rá, hogy hiába teljesítettem nagyon jól, nincs nagy piacképesség abban amit csinálok, így átjelentkeztem következő szeptembertől mérnökire.


Nagyon hasonló a biológus-orvos is. Az orvos szivatósabb, mindazonáltal nem olyan elméleti, plusz, ami nagyon fontos.

Biológia szakon legalább másfél évig csak tömik a fejed az alapozó tárgyakkal, mint amit a gimiben tanultál, csak részletesebben.


Saját hibámból tanulva én fixen orvosira mennék és lenne belőlem egy neurológus, hogy aztán kutató orvosként elhelyezkedjek.

De ha imádod a bilógiát, biológusként is foglalkozhatsz ezzel! 😁

2021. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még találtam ezt a kognitív idegtudományi mesterképzést, ami több szakra is építhető. Esetleg pszichológiával nem éri meg jobban?
2021. ápr. 20. 19:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

//én BME fizikán indultam, utána BME energetika. (2-es vagyok)


És a fizikus msc keretein belül van ugye kognitív tudományok msc, de az szerintem kicsit más mint gondolod, szerintem azon a vonalon nehezebb lenne agykutató szektorban elhelyezkedni...


Egyszerűen kevés ahhoz hogy jól ismerd a testet, ahogyan orvosi fizikusként sem leszel orvos...



Ezt gondold át nagyon, én tuti nem választanám azt a képzést...

2021. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kognitiv idegtudomanyon borzaszto gyenge a felhozatal, az agyrol tanulasnal a pszichon vegzettek is elunjak az agyukat, nemhogy aki orvosirol ment. Marha jol hangzik a szak, csak semmi ertelme. A tobbit pedig az elozoek elmondtak.
2021. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! Valószínűleg akkor orvosira kell mennem. Esetleg pszichiáterként be lehet kapcsolódni kutatásokba, vagy az ritka? (mert engem leginkább a farmakopszichológia érdekel)
2021. ápr. 20. 20:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, be lehet. Egyébként sokan csinálnak dupla szakvizsgát (tehát neurológus ÉS pszichiáter szakorvosok), mert a két terület egymást szépen kiegészíti.
2021. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Farmakopszichológia nem létezik, viszont pszichofarmakológia és neuropszichofarmakológia igen. És ebben a kifejezésben benne is van a válasz, hogy elsősorban kik foglalkoznak ezzel: neurológusok, pszichiáterek és farmakológusok (gyógyszerészek). A biológia (jobban) és a pszichológia (kevésbé) is szóba jöhet elsőként, de a jó irány az orvosi.


Nagyon sok pszichiáter kutat ezen a területen (létezik pszichofarmakológiai társaság itthon is), úgyhogy az is jó irány, csak nagyon kell figyelni kémián és gyógyszertanon is :) Egyébként ahogy #7 írja, lehetőség van mindkét szakvizsgát megcsinálni, elég ütős kombináció.

2021. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2021. ápr. 20. 20:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!