Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha majd amikor nagy leszek,...

Ha majd amikor nagy leszek, és szoftverfejlesztő szeretnék lenni, milyen képzéseket kell elvégeznem?

Figyelt kérdés
Elég egy okj jellegű dolog? Vagy egyetem kell? És melyik szak?

2021. ápr. 21. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Progtervező informatikus szak, egyetem.
2021. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű egyetemre menni, Programtervező informatikus szakra, ez több helyen is indul az országban.
2021. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

OKJ semmiképp sem, mert 2020-ban megszűnt. Inkább egyetem, programtervező informatikus szak. Sok helyen van, vannak viszonylag alacsony ponthatárok is, de ez nem azt jelenti, hogy nem nehéz a suli.


Nem tudom hány éves vagy, de ajánlott szakgimnáziumot keresni, aminek van informatika szakja, mert egy JÓ gimnázium óriási előnyt jelenthet az egyetemen. Bekerülni egy egyetemre nem olyan nehéz, de bennmaradni annál inkább.

2021. ápr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok út vezet a szoftverfejlesztővé váláshoz, és többféleképpen is sikeres lehetsz. A leginkább célravezető módja, ha egyetemre/főiskolára mész. Nem feltétlenül kell programtervező informatika, ez inkább egy tudományosabb, matematikusabb vonal. Mérnökinformatika, gazdaságinfó, vagy igazából bármilyen műszaki vonal is jó lehet. Rengeteg villamosmérnökit végzett csoporttársam dolgozik most fejlesztőként.


Középiskolában két fontos dolgod van.

1) Tanulj meg rendesen angolul, felsőfokon, vagy legalább egy erős középfokon, és rakd le a nyelvvizsgát. Ez nem csak a diplomához kell majd. A nyelvtudás választja el a 3-400 ezret kereső programozókat a 1-1,5M-t hazavivőktől. Soha többé nem lesz annyi szabadidőd, mint középiskolában, később nehezebb lesz minden szempontból.

2) Vedd komolyan a matekot. Bárhova mész, a matek lesz a szórótantárgy, ami miatt a hallgatók harmada az első évben kibukik az egyetemről. Ha van egy biztos alapod és szorgalmad hozzá, akkor nem lesz baj. Egyetemhez kell egy emelt érettségi is, én ajánlom, hogy matekból csináld.


Ezek mellé persze be kell jutnod az egyetemre/főiskolára is. Általában nem kell sok pont ezekhez a szakokhoz, de azért ne hanyagold el a többi tárgyat sem, hogy legyen elég pontod, főleg, ha államilag támogatott képzésre mennél.


Középiskolában az informatika nem annyira fontos, sőt, sok helyen rossz berögződéseket tanítanak, amit első dolgod lesz majd elfelejteni. Az első két évben majd rendes alapokra építve megtanítanak programozni, utána gyakorlat, diákmunka, diploma, és indulhat a karrierépítés.

2021. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!