Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem közép érettségire...

Történelem közép érettségire fel lehet készülni őszig?

Figyelt kérdés
Anno az iskolában nem érdekelt egyáltalán a töri, ez az 51%-os eredményemen is meglátszik, az esszén véreztem el leginkább. Most viszont el kezdett egy ideje érdekelni, szabadidőmben, ami most sok van, törivel kapcsolatos videókat nézek. Van egy 65% földrajz emeltem, ez épp a ponthatáron van a törivel. Az emelten is gondolkoztam, de beszéltem egy volt osztálytársammal, szerinte arra egy év se lenne elég, a középre viszont 2-3 hónap is. Konkrét számszerű célom nincs, minél jobb eredményt szeretnék, egy 65-70% középszinttel már beérném. Az emeltről meg megírhatjátok a véleményeteket. Bár tanárra nem sok pénzem van. Az esszét kéne valahogy begyakorolnom. S hogy mi cél? Valamilyen töris irány mindenképp, tanárin is gondolkoztam, de ezzel az eredménnyel felejtős. 22/F
2021. ápr. 24. 04:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is mindent meg lehet tanulni, a törit pláne, mivel nem (annyira) kumulatív a tantárgy. Az alapelv: jobb napi 20 percet tanulni, mint hetente egyszer 3 órát. Minden nap szánj rá egy kis időt és tanulj meg egy-két anyagrészt. Nemhogy őszig, de 3 hónap alatt fel lehet készülni az érettségire. Pár tipp: keress a neten kidolgozott érettségi tételeket, és eleve azok mentén tanulj. Tele van a YouTube is videókkal, minden témához keress videót, rengeteg tanár rakott fel ilyesmit. A könyvet ne csak olvasgasd, hanem kiemelő filccel húzd ki, készíts jegyzeteket stb. Az egyes történelmi alakokhoz, eseményekhez stb. keress netes cikkeket, azokat is nyomtasd ki, emelgesd ki, értsd meg a lényegét. Így tudsz az esszére felkészülni. Például a "II. József rendeletei" témában is van fent videó, cikk, kidolgozott tétel is, ezeket meg tudod tanulni és érteni, és akkor az esszé is megy (hiszen az esszé nem más, mint tudásanyag visszaadása értelmes, koherens formában). Akár még tanár is lehetsz, az még segithet is, ha nem voltál kiemelkedő diák középiskolában, de most felnőttként megtanulsz tanulni, hiszen ezt a képességedet átadhatod a diákoknak. Hajrá!
2021. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon nem mindegy mi a cél, mert egyetemhez most már kötelező egy emelt érettségi. És sok szaknál azt is előírják, hogy miből kell emeltet csinálni. Tanári szakon Pl minimum az egyik tárgyakból emelt kell. Tehát Pl ha valaki történelem-biológia tanárra megy vagy történelem vagy biológia emelt érettségi kell.
2021. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, közben látom, hogy földrajz emelte van, akkor földrajz-történelem tanárra jelentkezhetsz közép törivel is. A közép történelem nem nehéz, kompetencia alapú, simán fel lehet rá készülni őszig.
2021. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen. Érdekes, hogy tavaly még egy töri-föci tanárihoz csak a töri emeltet fogadták el. Ezért is gondolkoztatott el.
2021. ápr. 24. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!