Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van 2 szakmám, az érettségi...

Ha van 2 szakmám, az érettségire felkészítő 2 éves képzés ingyenes?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 27. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan milyen érettségi felkészítőre gondolsz. Kifejtenéd?
2021. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szakközépiskola érettségire felkészítő szakasza (12-13. évfolyam) OKJ-s bizonyítvánnyal rendelkezők számára. A szakközépiskolások érettségi vizsgára felkészítő képzése a szakközépiskola első három évfolyamát (vagy korábban szakiskolát / szakmunkásképző intézetet) végzett tanulók számára biztosítja az érettségi vizsgára történő felkészítést.
2021. ápr. 27. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezés feltétele: iskolarendszerű oktatásban, nappali tagozaton megszerzett szakmunkás-bizonyítvány, 16-23 életév


Ha ezeknek megfelelsz, tehát nappali tagozaton szereztél szakmunkás bizonyítványt és így van szakmád, valamint nem múltál még el 23 akkor jelentkezhetsz és ingyenes lesz. Ellenkező esetben csak estin, pénzért végezheted el.

2021. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még azt szeretném megkérdezni, hogy mikor van a jelentkezési határidő. Iskola honlapján nem írják, ofő nem tudja, de a jelentkezési lapokat kiküldték. Most nehéz szakmán vagyok és az online oktatás is megnehezítette a felkészülést a vizsgákra, és az kínos lenne ha megbuknék úgy, hogy előtte meg jelentkeztem az érettségire felkészítő 2 éves képzésre.
2021. ápr. 27. 22:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez iskolánként változó, van ahol már kihirdették a felvetteket és olyan is van, ahová nyáron is be lehet iratkozni. Holnap telefonálj be az iskolába és kérdezd meg.
2021. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!