Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a szociológiáról?

Mit gondoltok a szociológiáról?

Figyelt kérdés

1.Milyen állásokat lehet vele betölteni?

2. Rendesen meglehet e élni belőle Magyarországon?

3.Tudtok mondani maximum 3- 4 év alatt elvégezhető nappali képzéseket?

Mindegy, hogy milyen tantárgyak kellenek hozzájuk. Nemsokára ki kell választani a faktokat és nem tudom, hogy milyen irányba menjek, nem akarok nagyon sokáig tanulni,de diplomát szeretnék és rendes munkát szeretnék a jegyeim mindenből jók kitünő tanuló vagyok bármi szóba jöhet.



2021. ápr. 28. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szociológia alapszak 6félév plusz hozzá a mester még négy félév. Azaz, ha csak az alapot végzed el, az mindenhol 3év, de a mesterrel együtt mar 5.

Itt vannam egyetemek amik indítják a szakot:

[link]

2021. ápr. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

1: [link]


Mint látod előkelő szerepet tölt be a szakon végzettek körében a bolti eladó munkakör.


2: [link]


bruttó 300 körül van az átlag, a kezdő fizetés 262, ami nettó 176 ezer forintot jelent. Ez heti 5 nap, napi 8 órával számolva 1082 forintos órabér. Ebből nem fogsz megélni, konkrétan diákmunkával jobban lehet keresni.


3. Inkább menj valamilyen gazdasági szakra, 3,5 év a legtöbb képzés és ha kitűnő vagy mindenből simán teljesíteni tudod. Gazdasági diplomával, ha jó szakember vagy könnyen elhelyezkedsz és még keresni is lehet vele. A mesterképzést már levelezőn, munka mellett is meg lehet csinálni.

2021. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 28. 11:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-4 évben ne is gondolkodj, MA nélkül semmit sem ér.

Ezzel a végzettségemmel nem mentem semmire, az eü-s végzettségemmel dolgozom de abból sem lehet megélni, pénzügyet kezdtem tanulni, az és a szociológia elvileg együtt jó páros.

Bár a végén lehet maradok az eü-ben, ez legalább biztos, innen sose raknak ki.

2021. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!