Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a proginfó a Miskolci...

Milyen a proginfó a Miskolci Egyetemen? Van olyan jó nagyjából mint mondjuk az eltén?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Programozó szeretnél lenni? Akkor mindegy, hogy hova mész, mert csak az számít, hogy mennyit gyakorolsz szabadidődben + tanulj meg pár komplexebb témát az egyetemen (pl algoritmusok és adatstruktúrák), meg legyen sok saját projected github-ra feltéve.


Ha kutatni szeretnél vagy bonyolultabb infós területen dolgozni, na akkor lehet hátrányod belőle. Persze ha ötösre tanulsz meg mindent, akkor tudásilag nem leszel nagy hátrányba, de mindenképp kevesebbet fogsz tudni sajnos, mint egy ELTE-s ötös tanuló.

2021. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%
Hát igen, az első jól elmagyarázta.
2021. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még nem tudom, hogy mit szeretnék...

Az is benne van a pakliban, hogy majd PhD-re mennék, de amennyire tudom azt pont nem befolyásolja az egyetem neve, csak az elért eredmények...

Ha valakinek jó MSc diplomája van és OTDK helyezése, akkor legalábbis magyar doktori iskolákba tárt karokkal várják... Attól függetlenül, hogy hol végzett, csak akkreditált legyen a diploma.


Igazából azért tettem fel a kérdést, mert a napokban szembesültem vele, hogy a gépészmérnöki szak a mérnökök körében köztudottan a Miskolci egyetemen a legjobb, nem pedig mondjuk a BME-n, ami engem mint laikust nagyon meglepett...

Ezért merült fel benne, hogy vajon a proginfó esetében milyennek számít...

2021. ápr. 29. 09:29
 4/4 anonim válasza:
19%

Én az eltére járok proginfóra és vannak más egyetemekről(győri pl) átjött csoporttársaim, egyöntetűen azt mondják hogy az oktatás minősége mérföldekkel jobb az eltén mint a vidéki egyetemeken. Hozzátenném hogy bár nincs viszonyítási alapom, de azért az eltés oktatás is hagy kivetnivalót.


Viszont nagyon kevesen akarnak MSC-re, pláne PHD-ra menni mivel ezeknek csakis akadémikus karrierben van értelme ezen a pályán, versenyszférában kb semmi, így bárhonnan akarsz majd msc-re illetve phd-ra menni, tárt karokkal fognak fogadni.

2021. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!