Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek menjek e orvosi...

Szerintetek menjek e orvosi egyetemre, ha mentális állapotomból következően, valószínűleg nem vagyok alkalmas orvosnak?

Figyelt kérdés

Elég súlyos szociális fóbiám van, meg generalizált szorongásom...

Meg depresszióval is kezeltek.


Ha elvégezném az orvosit, utána biztos nem mennék szakorvosira...

Hanem PhD képzésre jelentkeznék.

Jó, nyílván ahhoz, hogy oda felvegyenek már kellenek eredmények... Én azt gondolom, hogy el tudnám végezni az egyetemet jó eredménnyel.

De az orvosi pályára jelenleg alkalmatlannak érzem magam.


Ti mit gondoltok?


Mehetnék még mondjuk biológia, vagy kémia szakra és akkor onnan doktorira, de én valamiért jobb alapnak érzem az orvosit, ezt nehéz lenne röviden kifejteni hogy miért.



2021. ápr. 29. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Kutatóorvos simán lehetsz. Szinte alig kéne emberekkel körülvedd magad, nem konkrétan gyógyítanál, hanem kutatnál és új egyetemi szakra sem kéne járnod. Szerintem ez egy elég jó arany középút. A kutatások után idővel PhD-re is mehetsz.
2021. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Az orvosi egyetemen csak mondom, hogy kell nézni hullákat, boncolásokat, amit ilyen állapotban nem tudom, lehet-e bírni. Én rossz mentális állapottal sosem javasolnám senkinek, hogy egy stresszt és gyomrot igénylő szakmába vágjon bele. Itt azért elég komoly a vizsgastressz is. Sotén egy ismerősömnek a 80%-os dolgozatára azt mondták tanulja meg jobban és jöjjön vissza. Minek akarsz 6 évet (ha nem csúszol) tanulni olyat, amire alkalmatlannak érzed magad már úgy, hogy el sem kezdted? A PhD-ban meg úgy gondolkodj, hogy az egy dolog, hogy esetleg megcsinálnád valahogy valahol, de mit akarsz vele kezdeni? A tanári helyekért küzdelem van az egyetemeken, és többen akarnának menni, mint amennyit felvesznek. PhD-t általában az csinál, aki szakmai tekintély-kutató akar lenni vagy tanítani akar, egyébként nem sok értelme van, de egy orvosi phd-t nulla gyakorlattal elég érdekes kivitelezni. Az egyetemen is ráadásul sok ember van tanárként is. Szerintem valami másban gondolkodj.
2021. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
miért nem mész biokémiára? vagy gyógyszerész? mindkettővel lehet egészségügyi vonalon szakosodni, majd dolgozni
2021. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem ne erőltesd ezt a vonalat.

Az orvosira bekerülni, majd azt elvégezni, aztán PhD-ra bekerülni, aztán azt elvégezni.. négy, egymást követő szívás.

2021. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Végzős vagyok az orvosin, így tudom miről beszélek. Rövid válaszom: ne gyere orvosira.


A hosszabb válasz: alapból megterhelő ez az egész mentálisan (24 évesen még mindig a szüleidtől függsz anyagilag, a tanárok jóindulatán múlik legtöbbször, hogy 2-3-4-5 közül melyik jegyet kapod), szerintem nem tenne jót az állapotodnak. Továbbá, ha semmiképp sem lennél szakorvos, akkor az egyetem nagy része -az utolsó 3 év teljesen- csak kínszenvedés lenne számodra, a gyakorlatok ugyanúgy szenvedősek lennének. Egy csomó energiád arra menne el, hogy a gyakokon sunnyogj, hogy megúszd munka nélkül. Egy-két helyen elmegy, de ha valamelyik több hetes gyakon befognak és elvárják, hogy dolgozz, akkor mit mondasz? Vagy gondolj bele abba, mi lenne, ha téged is kivezényelnének? Nincs kifogás, vészhelyzet van, menni kell ápolói munkát végezni, vagy tesztelni. Hónapokig olyan dolgot kellene csinálnod, amit nem szeretsz. Tehát a 6 éves egyetemen (ami sokaknak 7-8 évig is tart) kb. 3 év menne el az életedből azzal, hogy valami olyat tanulsz, amit utálsz, ráadásul baromi nehéz. Szerintem ezzel felesleges kínoznod magad. Ha pedig kibuksz mondjuk elsőben, vagy másodikban, akkor megint elment egy csomó időd vele, ráadásul fogynak az államilag támogatott féléveid is fogynak.

Szerintem molekuláris biológiára menj. Vagy kémiára, bioszra. Olyan szakra, ami érdekel. Első 2-3 évben a tanáraink legnagyobb része nem orvos. Igen, az intézetvezető profok általában orvosok, de az anat, élettan, bikém, molbi, orvosi kémia, orvosi fizika, biostat tanárok nagy része nem orvos. És ők is pHD-znak, vagy akár már feljebb vannak a tudományos életben. Lehetsz prof is, sőt szerintem inkább előnyben vannak a más szakot végzett hallgatók, mint az orvosisok, hiszen nálunk az emberek nagy részét baromira nem érdekli a tudományos élet. Akármilyen fura én Marika néni fájós lábával szeretnék foglalkozni, nem a HeLa sejtekkel, vagy a citrátkörrel. Tehát orvosi után bemennél egy laborba és fogalmad se lenne arról, hogy mi a konkrét munka, mert nem arra készítenek, hanem a belgyógyászkodásra, a műtétekre, a sürgősségire, stb. Ez kicsit hosszú lett, de remélem valamennyire hasznos.

2021. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na szép, a PhD-t meg elírtam :D
2021. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően az nem baj, ha inkább a labor, kutatás érdekelne, de mégis orosi diplomát szeretnél. Vannak kimondottan olyan orvosi szakirányok is, (labormedicina, orvosi mikrobiológia, patológia, ig.ügy) ahol orvosi diplomával, sőt, szakvizsgával vagy, mégsem a "klasszikus" betegellátásban. Bennem pl. a klinikum alatt érlelődött meg a gondolat, hogy nem érezném magam jól a kórházi életben, és az elméleti tárgyak jobban is tetszettek. Ennek ellenére elvégeztem, és még szakorvosi irányt is választottam, a zárójelben felsoroltak közül. Hanem, és itt jön a de: te pszichés problémákról, szorongásról és depresszióról írsz. Az orvosi nagyon stresszes, a gyakorlatok is. Főleg, ha nagyon nem akarod csinálni. Én a magam részéről nem sunnyogtam a gyakorlatokon, sőt, úgy voltam vele, hogy ha már ott vagyok, legyen értelme is, csináltam, és szinte mindenben volt érdekesség is. Még az egyetem utáni rezidensi képzésben is van a nem direkt kórházi állásba készülőknek is egy csomó kórházi dolog, pl. sürgősségi. Ha te erre nem vagy képes, és nagyon megborítaná az állapotod, akkor lehet, hogy célszerűbb lenne mégis gyógyszerészetet, biológiát választani, és abból az irányból megközelíteni a kutatást.
2021. máj. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!