Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gépészmérnökként nem...

Ha gépészmérnökként nem szakirányon belül sikerült elhelyezkednem a későbbiekben még mehetek,ilyen területre? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A szakterületem mechatronika viszont minőségügy területen sikerült elhelyezkednem.


Mennyire van lehetőség ugrálni a szakterületek között.


Pl ha érdekel a karbantartás, gyártástechnológia vagy mechatronika, akkor van esélyem váltani?


Pl ha lesz 1-2 év minugyes tapasztalatom, akkor későbbiekben akár megpályázhatok mechatronika vagy más területet is. Hátrányba leszek másokkal szemben?



2021. ápr. 29. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nyilván jobban örülnek a cégek a szakirányú tapasztalatnak, de ez maximum minusz pont, nem kizáró ok.
2021. ápr. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ahogyan pörög az idő, egyre kevesebb esélyed lesz, és egyre nehezebb is lesz területet váltani. A cégek leginkább azt nézik, hogy eddig mit csináltál. Ilyen esetben könnyebb cégen belül váltani. Ha van nálatok tervezés, próbálj meg cégen belül átülni oda, vagy elvállalni kisebb tervezési feladatokat.
2021. ápr. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szakirányt nem nézi senki. Gépészmérnök vagy, ha gépészmérnököt keresnek és megfelelsz, illetve szimpatikus vagy felvesznek. Aztán onnantól a valós munkatapasztalatod fog dominálni, és a szakiránnyal senki nem fog foglalkozni ha egyszer a való életben megálltad a helyen minőségügyben.
2021. ápr. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb súlya van a munkahelyi tapasztalatnak, mint a képzés szakirányának. Ezek után már inkább minőségügy területen lesznek lehetőségeid, egyre nehezebb lesz más területet sikeresen megpályázni.
2021. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vodafonelive ***** válasza:

Kesobb is tudsz gepeszmernoki poziciokra jelentkezni, ez egyaltalan ne szomoritson el. Most vegeztel, van elotted 40 evnyi munka vissza, mi tart vissza igazan?

Ha nagyon szakiranyspecifikusat kernek akkor azt beleirjak az allashirdetesbe, pl epuletgepesz stb de meg anelkul is sikeresen felvehetnek.

2021. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazából attól félek beragadok minügy területen. Vírus helyzet miatt nem nagyon merek váltani és hát első munkahely. 1-2évet csak le kellene nyomni itt.

Mechatronika érdekel leginkább. Cégen belül nincs lehetőségem, ilyen irányba váltani.

Sok helyre nem csak simán gépészmérnökként keresnek, hanem pl gépészmérnök 2-3 éves tapasztalattal vagy gépészmérnök 1-3 év mechatronikai tapasztalattal.

Tehát, ha lenyomom 2 évet minugy területen, akkor mechatronika területén úgymond "pályakezdő, leszek.

2021. máj. 1. 10:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egy kicsit fogalomzavarban vagy a területek kapcsán. Vannak különböző szakirányok a gépészmérnöki szakmában, ilyenek: mechatronika, járműtechnika, épületgépészet, élelmiszeripari gépeszet, hegesztéstechnika stb...

Vannak különböző területek aszerint is, hogy mit csinál a gépészmérnök az adott feladatkörben: tervezés, üzemeltetés, karbantartás, minőségügy...


Ilyen formában a minőségügy és a mechatronika nem összehasonlítható. Tehát lehetsz te egy épületgépészeti szerelvényeket gyártó cégnél tervező, karbantartó, minőségügyis stb, és ugyanezt lehet egy mechatronikával foglalkozó cégnél is.

2021. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen ezzel tisztába vagyok. Mechatronikára szakosodott gépészmérnök vagyok. Az a problémám, hogy minőségügy területen sikerült elhelyezkednem.

Azért választottam a mechatronika szakirányt, mert érdekel a PLC, robot, pneumatika, hidraulika stb.

Arra irányult a kérdésem, hogy mennyi hátrányom lesz ebből a jövőben. Ugye most bele kerültem a minőségügy, audit világába ezeket is tanultam, mint gépészmérnök, de annyira nem érdekel.

Első munkahelyem és a jövőben mechatronikával kapcsolatos munkában szeretnék dolgozni. PlC,robot,tervezés...


Sok állás hirdetésben az áll, hogy pl keresnek 2-3 éves minőségügyi tapasztalattal vagy 1-3 éves plc, robot programozás gyakorlattal, x évnyi vezetői tapasztalattal, X évnyi karbantartás területen szerzett tapasztalattal....


Tehát, ha 1-2 évet ledolgozok a mostani cégnél, ahol vagyok minőségügyi tapasztalatom lesz.

Nem pedig 1-2 év PLC, robot stb tapasztalatom.


Szóval mennyire lehet ugrálni a területek között?

Ha én ledolgozok minügyön X évet ugyan úgy zöldfülű "pályakezdő" leszek "mechatronika" területén.

2021. máj. 1. 16:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy ehhez hasonló kérdésem lenne és elnézést kérek kérdező, hogy idepofátlankodok és nem írok ki ehhez külön kérdést (közben megpróbálok a Tiédre is válaszolni). Az én kérdésem a kérdező utolsó válaszához (is) kapcsolódik: Ha én mint mérnökinformatikus, szintén, mondjuk képfeldolgozás, vagy szoftverfejlesztés specet végeztem, viszont én is tanultam egy félév PLC programozást, akkor engem is felvehetnek oda, ahova egy gépészt? (Ahol mondjuk PLC-t kell programozni? Vagy ha mondjuk az az elvárás, hogy gépészt keresnek - de a feladatok közt tényleg csak PLC van, akkor a gépészt hamarabb/biztosan felveszik, más műszaki tanulót pedig nem? Főleg, ha régebben tanultam és nem azon a szakirányon voltam? Vagy ott jobban, bővebben tanulják ezt, mint mérnökinfón?)


Másik ehhez kapcsolódó kérdésem, ha bizonyos munkakörökbe, (főleg ilyen műszakis helyeknél) előnyben van egy villamos/gépészmérnök, akkor az a tudás ami egy mérnökinfósnak van ebben az irányban felesleges? Hiszen akkor nem is tud majd ezeken a területeken elhelyezkedni? Akkor adódik a kérdés, hogy mérnökinfón miért tanítanak ilyeneket ha úgyse tudom hasznosítani, hogy tanulok folyamatirányítást, irányítástechnikát, robotikát, mechatronikát, PLC-t stb-t? Megköszönöm, ha ezekre is válaszol valaki. 😀



Válaszom a kérdezőnek:


Szerintem egyébként valahol középen van az igazság, amit ugye már korábban is írtak, hogy ha pl. minügyesként átmész egy céghez, ahol van mechás munkakör, de oda is mondjuk minügyesnek vesznek fel, akkor már szerintem biztos vannak ott is céges képzések/továbbképzések/akármi, ahova Te is bekérheted magad, (bár ez lehet nem így működik, ahogy képzelem, sajnos nekem sincs ezzel túl sok tapasztalatom) meggyőzve a főnöködet, hogy ezzel a képzettséggel, sokkal jobban ki tudná használni a képességeidet és a cég is jobban profitálhatna a megszerzett tudásodból, mert nem kell mondjuk egy X+1. embert felvennie. Vagy passz, én így gondolom.

2021. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vodafonelive ***** válasza:
Utolsó, a mérnökinfós nem tanul műszaki rajzot, a villamosmérnök valamelyik helyen talán 0 vagy 1 félévet tanul belőle. Lehet az a minimális tudás szükséges. Ha tudsz rajzot olvasni az biztos előny, de nem dolgozom a területen, mindössze vélemény.
2021. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!