Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megpróbálkozzak az egyetemmel?

Megpróbálkozzak az egyetemmel?

Figyelt kérdés
Kiskoromba közepes tanuló voltam aztán szakmát és érettségit szereztem, robotoltam egy 1,5 évet a gyárba aztán elmentem egészségügyi suliba, itt értek mindent, kémiát, mikrobiológiát is, érdemes lenne megpróbálni?
2021. máj. 1. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Simán megérné, főleg hogy most értesz mindent. Kell írnod egy új érettségit, emelten vagy biológiát vagy kémiát (a biosz átlagban jobban szokott sikerülni) és egyetemen egészségügyi irányba simán elmehetsz. Akár ha elég rátermettnek érzed magad, akkor az orvosit is megcélozhatod, csak újra kell érettségizni legalább a biosz-kémiából.
2021. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Van valamiből emelt szintű érettségid? Ha közepes tanuló vagy akkor nagy valószínűséggel csak önköltséges képzésre jutnál be ahogy én is, de kábé ugyanígy voltam tavaly előtt mint most te. Úgy voltam vele hogy jelentkezek pótfelvételi eljárásban mert nincs mit veszítenem és nagyon szeretnék lediplomázni ezért nekem önköltségesen is megéri. Szerintem mindenképp érdemes megpróbálni.
2021. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgát is tervezem letenni jövő nyárra, azt tudom hogy kell hozzá, még jövőre van egy évem de ott már csak gyakorlat lesz.
2021. máj. 1. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga kötelezettséget eltörölték, idén sincs, de a pluszpontok miatt nem árt, na meg a diplomához is kell.
2021. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom egészségügyi végzettség is plusz pont, legalábbis gyakorlaton főnővér azt mondta.
2021. máj. 1. 19:32
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
Először is ki kellene gondolnod hogy milyen irányban szeretnél tovább tanulni és mivel valószínűleg mindenféleképp újra kell érettségizni valamiből, ezért ennek függvényében válaszd ki a tárgyat vagy tárgyakat. Ha orvosira akarsz menni akkor nagyon fullos érettségit kell összehoznod hogy államira bekerülj különben nagyon alsó hangon 1 millió Ft egy szemeszter. Ja és az orvosit levelezőn nem lehet normálisan megcsinálni azt kizárólag főállásban lehet nappalin.
2021. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Biosz-kémia emelt elég lehet hozzá? Valaki mondta egyszer, hogy 2 emelt kimaxolja a pontokat.
2021. máj. 1. 19:38
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
6-os, az orvosin az állami ponthatára alacsonyabb, mint az önköltségesé, mindenhol. Senki nem várja el, hogy kifizess egy 1,35 milliós tandíjat, az a külföldieknek van és azoknak, akik nem akarnak 6 évig utána az országban dolgozni. Levelezőn sincs orvosi, nem is indítanak csak nappali tagozaton.
2021. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat számít, hogy milyen tanuló voltál anno, 2 jó érettségi eredménnyel duplázással jó esélyekkel indul az ember. Én is tele voltam kettesekkel, 2 érettségire viszont rágyúrtam, ami követelmény volt, hozzáteszem iskola után, mégis bekerültem állami szakra. Úgyhogy, hajrá.
2021. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!