Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gáz a szociális...

Szerintetek gáz a szociális ösztöndíj?

Figyelt kérdés
Szeretném megpályázni az egyetemen, idén kezdenék. A helyzet az, hogy elváltak a szüleim, anyukám minimálbért keres, nekem pedig munka mellett sem lenne elég az a pénz mert félállásból nem kapok annyit egyetem mellett. Igazából lenne ki támogasson, mert az apám igazán jó körülmények között él viszont engem nem támogat és már így is halasztottam miatta mert mindent beigért közben meg remélte, hogy nem megyek egyetemre viszont én nagyon szeretnék, tanúlni és jól tanúltam mindig. Szóval a lényeg, hogy nem szeretném ha tudna erről majd a többi hallgató sem a tanárok, gondolom az ilyesmit diszkréten kezelik, vagy aki hasonló helyzetben van mi a véleménye a dologról?
2021. máj. 4. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyáltalán nem gáz, még ha mindenki tudná sem lenne gáz. Egyetemre felnőtt emberek járnak oda, nem fognak emiatt cikizni.
2021. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Egyrészt nem tud róla senki, ha te nem mondod el senkinek. Másrészt pedig az ösztöndíjnak ez a lényege, értelemszerűen azért veszed fel, mert szükséged van rá vagy örülnél neki, ha így is kapnál valamennyi pénzt. Majd meglátod, hogy gyakorlatilag mindenki (aki hajlandó érte összegyűjteni a sok papírt és lát némi esélyt arra, hogy kapjon ösztöndíjat) megpályázza, ha tudja. Sőt, valaki még megpróbál direkt "csalni", hogy kapjon (pl. nagyon sokan átjelentkeznek nyugdíjas nagyszülőkhöz vagy akár egyedül élő, önfenntartónak). Ez ilyen.
2021. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Dehogyis gáz. Mindenki mindenféle ösztöndíjra igyekszik pályázni, hiszen miért ne akarná kihasználni a lehetőségeket. Senki nem firtatja egymás pénzügyeit. De meglátod, mindenki olyan jó arc, hogy a facebook groupchatekben félig idegen szaktársaiddal is lazán megtárgyalhatod, hogy megjött-e már az ehavi pénz, és senkinek szeme se rebben majd közben.
2021. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte nem ismerek olyan hallgatót, aki ne pályázna minden félévben szoctámra.
2021. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%
Nem gáz. Elég sok pénzt le lehet így szakítani, ráadásul nem kell mélyszegénységben élni ahhoz, hogy kaphass. Én pl. egy teljesen átlagos anyagi helyzetű családban élek, mégis kaptam mindig szoctámot.
2021. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!