Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen továbbtanulási lehetősé...

Milyen továbbtanulási lehetőségek vannak (szakok) amik az informatikát és az autószereléssel/autókkal kapcsolatos tevékenységekkel ötvözik?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1 emelt szintű informatika érettségim van és egy angol nyelvvizsgám, programozni aránylag tudok (nem tudom mi számít jónak amikor valaki jelentkezik az egyetemre), nem tudom van-e olyan szak aminél ez kifejezetten előny? De mindenképp valami olyat szeretnék tanulni ahol ezt tudom kamatoztatni ha van rá mód és lehetőség.

2021. máj. 4. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Autóipari területen beágyazott fejlesztőként előnyös lehet, hogy ha érted is, az egyes paraméterek mit jelentenek, mivel jár, ha mondjuk növeled a töltőnyomást. Ehhez a villamosmérnöki vagy mechatronikai mérnöki szakokon keresztül vezet az út (esetleg közlekedésmérnöki, de akkor az informatikai területen nagyon sokat kell önállóan tanulnod).
2021. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mechatronikai mérnök, bár ott nyilván nem csak autókról van szó


Gépészmérnök járműtechnika szakirány, na ott autó van, informatika kevesebb

2021. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mechatronikai mérnök szakon milyen arányban oszlik el? A mechanika, elektronika és az informatika? 1.-vel és utolsóval kivagyok békülve, de ha az elektronika alatt azt kell érteni hogy kábeleket kell forrasztgatni és fizikát kell tanulni nem keveset, akkor azzal nem annyira. És a matek mennyire mérvadó?
2021. máj. 4. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Én villamosmérnökin vagyok, itt is elég sok programozás van, főleg ha olyan specializációra mész. Elég komoly húzóágazat az autóipar, én is közvetetten az autóiparral kapcsolatos munkahelyen fogok kezdeni, pedig maga az autóipar egyáltalán nem vonz.

Az hogy a szak neve villamosmérnök, ne tévesszen meg, nem villanyszerelőket képeznek itt, 6. félévemben vagyok, de egyetemi keretek között még csak nem is igazán láttunk forrasztópákát sem. Van erre is lehetőség, de nagyban függ attól hogy milyen szakirányt választasz.


Szóval ha villamosmérnökin végzel és beagyázott rendszerek vagy esetleg számítógép alapú rendszerek szakirányon vagy, akkor nagy valószínűséggel elhelyezkedhetsz olyan helyeken, ahol autóipari fejlesztésekkel foglalkozhatsz.

Néhány példa:

Budapesten: Thyssenkrupp, Knorr Bremse

Máshol: Mercedes, Audi, Suzuki


Szerintem nézz meg néhány autóipari céget, nézd meg az álláshirdetéseiket, és azok közül amelyikek tetszenek, azoknál nézd meg hogy milyen végzettséget várnak el. Sok szoftverfejlesztő mérnöki munka van , ezekhez villamosmérnöki vagy mérnök informatikusi végzettséget szoktak elvárni.

2021. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, nagy segítség ez a kis összefoglalás, tudom már merre kéne keresgélnem.
2021. máj. 22. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!