Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Foszkos gyógynövény és fűszern...

Foszkos gyógynövény és fűszernövényes szakot tényleg nincs sok értelme elvégezni?

Figyelt kérdés
Régóta érdekelnek a gyógynövények, később ebből szeretnék megélni. Sokan mondják nekem, hogy ennek a szaknak semmi értelme. A pontom sajnos csak 260 pont, egy emelt földrajz 54%, meg egy töri közép 51%. A jelentkezésemet erre adtam le, persze tudom még sztórnózni. Még a törin, vagy egy infó érettségin gondolkoztam, hogy újból írom középszinten, de egy töri, vagy infó-földrajz párossal nem tudom melyik alapszakot lenne érdemes elvégezni. Időm most van, szégyen nem szégyen, most alkalmi munkákból élek, otthon anyukámmal. Kicsit elbizonytalanítottak azért.
2021. máj. 5. 04:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyaddal elsz es szeretnel elkoltozni akkor igen, ez a szak semmit sem ér, kiveve ha azonnal tudsz valamilyen vallalkozast inditani vele, van valami terved. De onmagaban nem tudsz vele mint alkalmazott elhelyezkedni. Ennyi ponttal semmilyen elheto helyre nem vesznek fel, amugy sem mondanam hogy foszkot van egyaltalan ertelme vegezni, kb semmit nem er egyik sem. Egy foszkos “gazdasagi szak” pl arra jó, hogy elmehess a DM-be eladonak.

A helyedben vagy elvegeznem ezt a foszkot, es utana felveteliznek egyetemre egy szakra ahol ezt elfogadjak, es igy kapsz erte pontokat, vagy ujraerettsegiznek es egybol mennek egyetemre. Harmadik lehetoseg az okj.

2021. máj. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet újból érettségizek akkor mondjuk töriből, vagy infóból szerintem. Bár töriből valamennyi alapom van, az 51%-ot szerintem most 1 év alatt bőven fel tudom hozni egy 75%-ra, mert érdekel is már, még az emelten gondolkozom, ha a földrajzra képes voltam, akkor talán a töri is menne emelten. Nem sürgős a költözés, nem rossz a viszony anyámmal, de nem akarok ezzel visszaélni, csak én akarok már valamit kezdeni magammal.
2021. máj. 5. 05:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Tévedés hogy fokszot "nincs értelme végezni" Én elvégeztem abban dolgozom 3 éve mert a gyakorlati helyemre vissza hìvtak.. Volt csoport tàrsaim megszerezték a diplomát ami otthon csücsül ugyanis sehovà nem veszik fel öket tapasztalat nèlkül ami min. 1 év
2021. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!