Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincs előképzettségem az baj ?

Ha nincs előképzettségem az baj ?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz érettségi és szeretnék továbbtanulni. Reál osztályban vagyok gimiben és megy is a matek meg a fizika is (nyilván gimis vonatkozásban ) és nézegetem a Gépészmérnök szakot mint lehetséges továbbtanulási szakirány ,mert érdekelnek a gépek a szerelés és ilyesmi de konkrétan nincsen gépészeti előképzettségem. Ez mennyire baj ?

2021. máj. 5. 11:24
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Nem lesz baj, sokan szereztek meg igy a papirt elotted es meg utanad is fogjak, hajra!
2021. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ma a gépész hallgatók nagy része gimiből jön, nem szakközépből. Nem lesz gond, ha érdekel és szorgalmas vagy.
2021. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond, sokkal nagyobb probléma lenne, ha matekból és fizikából lennének hiányosságaid. A gépészeti tárgyakat az alapoktól kezditek majd - igaz, a tempó jóval gyorsabb lesz, mint amit középiskolában megszoktál.


Szerintem nyáron olvass át pár technikumi/szakgimnáziumi könyvet a gépészet alapjairól! Egyrészt nem lesznek annyira idegenek a kifejezések és rajzjelek, másrészt lehet, még időben rájöhetsz, hogy annyira mégsem tetszik a dolog.

2021. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sportosztályból érkeztem az óbudaira gépészre, még nem estem ki:)

Nem is tervezek, bár semmiképp nem nevezhető egyszerűnek.

Ha esetleg nem is olvasgatsz utána, akkor is meg fogod tudni tanulni szorgalmi időszakban.

Semmi nem lehetetlen, hajrá!

2021. jún. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!