Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kisképzőben a kreatív...

A kisképzőben a kreatív feladatnál mire számítsak?

Figyelt kérdés
Hamarosan szeretnék felvételizni a kisképzőbe, az az álom iskolám, szóval próbálok minnél több információt szerezni. Tudom, hogy mindig más, de ugy kb mire számítsak a kreatív feladatnál?

2021. máj. 5. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Wtf?
2021. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


A kreatív feladatok jellemzően mini feladatok, amikre 30 perced van összesen.


Én felvételiztem tavaly és idén pedig átjelentkeztem, ezért tudok neked konkrétumot mesélni:


- Kapsz egy kisebb lapot (olyan A/5-ös formát), amire rá van írva a feladat és a lapon szerepel egy nagy adag hely a kivitelezéshez.


- Tavaly az volt a feladat(om), hogy a lapon található szavak alapján alkossak egy kis történetet és azt illusztráljam több képkockában. A lapon alapból szerepelt 6 db képkocka és azokba kellett rajzolni. Nem lehetett sem több, sem kevesebb panelt igénylő sztorit illusztrálni.


- Idén 2 db A/5-ös forma lapot kaptam. Az egyikkel az volt a feladatom, hogy rajzoljak/tervezzek rá egy poharat, ami minél részletgazdagabb kell, hogy legyen. Ez egy színes minirajz kellett, hogy legyen, de inkább a részleteken (formailag) volt a hangsúly. Aki akart, az itt elborulhatott az ötletekkel. A második lapon ugyan ezt a tervezett poharat meg kellett örökítened ceruzával egy megterített asztalon. Meg volt adva, hogy tónusos rajznak kell az ábrázolásnak lennie és mivel asztalon van a pohár, ezért a perspektívából is mutatni kellett. Ezen az ábrázoláson a pohár lehetett elnagyolva, kevésbé kidolgozva ábrázolva és az volt a lényeg, hogy a pohár fő jellemzőit (amik alapján megismered, pl.: sziluett, kiemelkedő motívum) ábrázolnod kellett.


Tippek:


- Ha történetalkotás van, akkor ne komplikáld túl magát a sztorit. A legegyszerűbb, már-már klisés, de jól bevált elemek is jók.


- A rajzi kivitelezés a lényeg. A kreatív feladattal felmérnek téged, hogy mit ismersz/tudsz. Az én esetemben először egy kifejezetten animáció szakosoknak való feladat volt, ahol a kameraállások ismerete és alkalmazása plusz. A második alkalommal pedig a tervezési alapok ismeretének és használatának felmérése volt a kulcs. Nem kötelező a színtiszta ismeret, de az előnyödre megy, ha tudsz néhány dolgot - segít is az ábrázolásban. A lényeg az, hogy az összkép egy kellemes, egyszerű de ötletes darab legyen.


- A kreatív feladatoknál egyértelműen kijön, hogy milyen, amikor magadtól, kútfőből rajzolsz. Mivel neked kell kitalálnod valamit és nincs referenciád - csak a buksidban lévő vizuális látkép és tudás - ezért kijön, hogy magadtól, a tudásod és a gyakorlásaid alapján mit tudsz. Nem is az ügyesség a lényeg, hanem ebben az esetben kijönnek a tanult dolgok - pl.: karakterábrázolás egy történetben - látszódik, hogy mennyire érzed magadénak a karaktertervezést és hogy mennyit tudsz róla. Vagy, a képi megjelenítés is megjelenik a példában, azaz az animációban jelen lévő ismeretek (hogy milyen kameraállások vannak és, hogy van-e egyáltalán ábrázolási-, kompozíciós érzéked) megmutatkoznak. Mondom, nem kell mindent kenni-vágni, de segíthet. Sokkal inkább az érzékeden van a hangsúly - elvégre tudhatsz te, ha nem tudod jól alkalmazni a tudásodat.


Remélem, hogy tudtam neked segíteni! Majd sok sikert, amikor felvételizel!

2021. máj. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 nagyon köszönöm ezt a részlet gazdag választ, nagyon hasznos volt.
2021. máj. 9. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!