Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek a hasznosabb egyetemi...

Melyek a hasznosabb egyetemi szakok, amikkel könnyebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még diplomával sem könnyű elhelyezkedni, de kíváncsi lennék, hogy mely szakokkal könnyebb.

2021. máj. 9. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden karon más. Ennél kicsit konkrétabban kéne tudnod, hogy milyen irány érdekel.
2021. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyvonalakban bizonyos mérnök szakmák (abból sem mind), erősebb gazdasági szakok illetve orvos/fogorvosi vonal.


Persze a könnyú elhelyezkedés nem feltétlenül jár bizonyos szakmák esetében magas fizetéssel. (Ha pl: nem a versenyszféra foglalkoztat).


Szóval nagyon összetett ez a kérdés.

2021. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A példám lemaradt: Lassan alig találnak az iskolák matek tanár utánpótlást. ( gazdasági , műszaki melók elszívják az ilyen beállítottságú embereket.) Nagyon keresett. Evvel nincs gond. De kezdő tanárként 25 évesen 130 ezres fizetést kínál a tanári bértábla. Az ország nyugati felén vagy a fővárosban egy garzont alig veszel ki ennyiből. Ès akkor kajára meg hasonlóra egy peták sem marad. Nullára sem lehet belőle kijönni vele. Mit várnak így? Ha valaki nem tart el 25 évesen vagy nem tudsz netán otthon maradni akkor marad az éhen halás? De cserébe igen, valószínűleg könnyű vele elhelyezkedni.
2021. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a mérnöki munkát mondanám (legyen bármely iránya), de legfőképpen az egészségügy, mert ott mindig hiány van. Állami szférában pedig a rendészeti részlegen mindig hiányok vannak emberekből :)
2021. máj. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én munkanélküli informatikust még nem láttam. És olyat sem, aki (egyetemi diplomaval) ne keresett volna legalább 400 ezer nettot, de akár a dupláját is.
2021. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!