Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18/F vagyok. Gyógyszerészeti...

18/F vagyok. Gyógyszerészeti szak? :D

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre hülyén hangzik a kérdés, de remélem azért érthető. Pályaválasztás előtt állok, s férfilétemre a gyógyszerészetit fontolgatom. :D

Úgy olvastam, hogy régebben teljesen férfi-szakma volt a gyógyszerészeti, mostanra viszont a gyógyszertárakban 1-2 kivétellel csak nőket látni. Szóval milyen esélyem lenne férfiként elhelyezkedni a szakmában?

Főleg a kutatási része érdekelne, mert a patikában-pultnál-állás elég unalmasnak tűnik. lehet, hogy inkább biomérnöki vagy vegyészeti szakra kellene jelentkeznem?

Szóval járnak még fiúk GyTK-ra?

Az egyébként cool lenne, ha a GYTK-n én lennék az egyetlen fiú az 50 csaj mellett. :D ...viszont gondolom nem lenne nagy haveri társaságom az egyetemen. Ez azért érdekel, mert pl építész hallgató ismerősömtől hallottam, hogy milyen jó bulik vannak az egyetem mellet a szaktárs-haverokkal... :D


2010. aug. 24. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

El kell keserítselek, bőven vannak srácok. Általában 40-60 százalék a csajszik javára.

És nagyon el vagy tévedve ám, ha a patikai melót csak pultos kiadósnak hiszed:D Több az annál, speciel ha szakrendelőnél van a patika:)

Ha kutatni szeretnél, keményen kell tolni, korán kezdeni a TDK-t etcetc... hajrá.


végzős gyógyszerészhallgató:)

2010. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah és ált. a kutatásnál vegyészeket jobban keresik, ezt tdk-s csajszitól hallottam (szerves kémiából tdk-zott pedig, elég kemény tárgy)...
2010. aug. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És egyébként a GYTK-n mennyire jó az egyetemi élet?

Gondolok itt a bulikra,...csak mert hallom, hogy az eltén/corvinuson, nameg a BME-n jófajta közösség van.

Ugye a gyógyszerész-karon sem olyan soka a kocka mint gondolná az ember?

2010. aug. 24. 00:39
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha bulizni akarsz, akkor ne tanulj tovább, ilyen egyszerű... Ha valakit ez befolyásolj, az nem tudom minek megy egyetemre...
2010. aug. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Barátom most végzett ezen a szakon és patikai gyakorlaton rájött h mennyire unalmas és monoton a meló egy gyógyszertárban, meg mindent gyorsan időre megcsinálni tök szar.Viszont felvették phd-zni és az nagyon tetszik neki, ott kutathat és pénzt is keres mellette mint tanársegéd. mondjuk ő rengeteget tanult,nem is bulizott, TDK-zott is meg demonstrátori ösztöndíjat kapott uh nagyon sokat kell dolgozni.


Majd rájöttök h az egyetem nem csupa móka és szórakozás, én is azt hittem...buktam is pár tárgyból most gürizhetek h behozzam a lemaradást :S Hibákból tanul az ember...

2010. aug. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt 00:53-mas hozzászóló!

Nem eszerint akarok szakot választani, ezt Te se gondolhatod komolyan.

Természetesen nekem is a szakma megtanulása lenne fontos az egyetemen, de azért szerintem fontos, hogy szeresd is az egyetemi életet, s jól érezd magad abban a társaságban.

Gondolom, hogy pl. ha jófejek a szaktársak, még a tanulás is könnyebb. :D

2010. aug. 24. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban 60-40 % a lány-fiú arány. De amúgy , ha bulizós egyetemi életre vágysz , akkor ne ezt a szakot válaszd.

Örülök ha leteszem a fejem , és alszok , olyan fáradt vagyok , jah és sajnálom , hogy egy nap csak 24 órából áll , mert néha annyit kell tanulnom , hogy abba nem nagyon fér bele az alvás , a buli még csak eszembe se jut. :)

Üdv: Egy gyógyszerész-hallgató.

2013. okt. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!