Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy jöttetek rá hogy mit...

Hogy jöttetek rá hogy mit akartok csinálni gimnázium után?

Figyelt kérdés
Nagyon nem tudom mi érdekelne,vagy ami érdekel nem eléggé. Kinek honnan jött hogy mit kezdjen az életével?

2021. máj. 20. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kizárásos alapon. Tudtam, hogy olyan szakot szeretnék, ami nem túl matekos, köze van valamilyen termtudhoz pl bio és érdekeljen is. Így maradt számomra a pszichológia ami tökéletes döntés volt (nekem).

De egyébként én kihagytam egy evet érettségi után, hogy átgondolnám a dolgokat szóval tudom, nem könnyű. A lényeg, hogy ne úgy állj hozzá, hogy most ezt el kell végezni, egész életedben pedig evvel a diplomával dolgozni. Van lehetőség kilépni, átgondolni stb.

Engem még az győzött meg, hogy (amikor lehetett még), elmentem személyesen az egyetem nyílt napjára, láttam az egyetemet kívülről - belülről és úgy éreztem, ez az a hely, ahol legalább három évig, de akar tovább is, el tudom képzelni magamat.

2021. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen meglepő, én tényleg egy pályaorientációs napon jöttem rá. Volt, ami érdekelt, de nem tudtam, hogy annyira. Nem hittem, hogy nekem való. Az előadó azonban elmondta mi is ez, kinek ajánlja stb.

Érdemes meghallgatni dolgozó embereket, vagy ott tanulókat.

Én még a mintatanterve is ajánlom figyelmedbe, abból látszik, hogy mégis mit fogsz tanulni.

Érdemes beírni hogy milyen munkákhoz keresnek ilyen végzettségű embereket. Ezzel valamennyire láthatod, hogy mennyire keresett valójában.

2021. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is tudtam, hogy pedagógus szeretnék lenni. Csak nem ebben képzeltem el a jövőmet, amit most tanulok. Az egyetem első féléveiben el voltam keseredve, de rájöttem, hogy rengeteg továbbképzés van, és igazából máshová is felvesznek ezzel a diplomával.

Mikor a továbbtanulás volt nálunk a téma, a pályaorientációs tesztek segítettek megválaszolni a kérdéseimet:) Esetleg nézz szét még a (szimpatikus) egyetemek között is, melyik milyen szakot indít, hátha van hozzájuk még valami leírás is. :)

2021. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam, hogy egyetemre szeretnék menni, így szépen leültem a felvi könyvvel, és minden egyes szak leírását elolvastam. Így maradt kb. 10 szak különböző területekről, azt pedig tovább szűkítgettem az előnyök-hátrányok alalján.
2021. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvi előkészítős voltam a gimiben, amikor rájöttem, hogy tulajdonképpen engem a nyelvek komolyabban is érdekelnek, ez az, amiben jó vagyok, érdekel is és szívesen foglalkoznék vele. Meg a pszichológia is érdekelt kicsit, de annyira nem, hogy pszichológia szakra menjek. Valahogy vonzott az oktatás világa is, így találtam ki, hogy nyelvtanítással szeretnék foglalkozni.
2021. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!