Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 41 évesen milyen lehetőségeim...

41 évesen milyen lehetőségeim vannak ha szeretnék elvegezni egy egyetemet vagy fôiskolát?

Figyelt kérdés
Levelezôn szeretnek elvégezni egy iskolát igazábol meg azt sem tudom mihez lenne kedvem angol nyelv ami erdekel csak abbol erettsegiztem 5 sre de az angol tanári pálya nem igazan vonz informatika nalam kizarva mert meg a szgepet se nagyon tudom kezelni nekem az kinai a gazgasag viszont azert erdekel mert a hugom azt vegzett es falugazdaszkent nagyon jo fizetese van es nem okosabb tőlem mégis el tudta vegezni

2021. máj. 24. 05:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
www.felvi.hu
2021. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Ma már az info ismeretek fontosak. Egyébként 1 emelt érettségi kell mindenképp a felvételihez.
2021. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Egy tárgyból mindenképpen újra kéne érettségizz emelt szinten, mert ez az egyetemi felvételi jelenlegi bemeneti követelménye. Ha csak az angol érdekel, azzal nem érdemes egyetemre menni, mert ma már szinte minden diplomás beszéli az angolt, ez nem egy kuriózum és anglisztikával nem feltétlenül fogsz jól elhelyezkedni.


Előbb döntsd el, hogy konkrétan mit szeretnél tanulni. A felvi.hu-t böngészgesd, hátha megtetszik egy konkrét szak. Ha ez megvan, akkor annak a szaknak nézd meg a felvételi követelményeit és ez alapján döntsd el, hogy miből fogsz emeltezni.


Egyébként nagyjából minden szak indul levelezőn, de nem minden egyetem indít levelezőt és nagy különbség van egyetem és egyetem között.

2021. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
98 ban érettsegiztem de minek ujbol erettsegiznem? Azert mert tul regen erettsegiztem? Es ha megcsinalnám az emelt szintűt egy targyból akkor azt mivel angolból tenném mivel ahhoz ertek a legjobban akkor ezzel az angol emelt szintű erettsegivel ha pl megcsinalom ötösre van eselyem bekerulni pl nyiregyi egyetem kozgazdasagi szakára? Mert mint mondtam angol tanari szak nem vonz de egy falugazdásznak elmennek mert hugom is az es nagyon jol keres meg kozepfoku nyelvizsgaja sincs mert akkor a kormany elallt a kovetelmenytől szoval egy falugazdasz mivel videki vagyok itt lehet el kellene
2021. máj. 24. 12:59
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
www.felvi.hu
2021. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Azért kell újraérettségizned, mert a 98-as érettségid középszintűnek számít. Akkortájt még volt külön felvételi vizsga. 2005-ben bevezették a kétszintű érettségi rendszert.Arra a gazdasági szakra, ami téged érdekelne kell 2 emelt, egyik lehet az angol, másik földrajz vagy gazdasági ismeretek vagy informatika vagy matematika vagy történelem stb, részletesen itt: [link]
2021. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
6, rosszul tudja, Nem kell 2 emelt és elfogadják emeltnek az angol nyelvet
2021. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor ha angolbol csinalok egy emelt szintűt eleg es plusz adodik a pontjaim amit hogy kell melle szamolni? Nekem a pontjaim vajmi kevesek lennenek kizepes tanulo voltam gimiben
2021. máj. 24. 20:02
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Basszus kb 3an irtak eddig h a felvi.hu- n nezegesd. Ott le van irva minden, tudsz a szakok, egyetemek közt keresgélni. Ha meg kerdesed van megtalalod az adott intezmeny elerhetoseget. Nehez lesz igy a fosuli.
2021. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

HA a matek érettségid 3-as, arra 59%-ot kapsz, ez duplázva 118.

angol emelt érettségin el kell érned 65 %-ot, ami duplázva 130

az emeltért kapsz még 50 pontot és a nyelvvizsgával is egyenértékű lesz

így összesen 298 pont, tavaly a nyíregyházi egyetem mezőgazdasági mérnök szakán 284 pont volt a határ, így ezzel biztos bejutnál.

Ha a matek csak 2-es volt, az 39%, akkor az emelt angolnak 80%-nak kell lenni.

2021. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!