Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Felsőoktatási Felvételi...

A Felsőoktatási Felvételi Szakmai Vizsga feladatsorának feladatai tényleg az előző évi érettségik feladataiból lesz összeválogatva?

Figyelt kérdés
Idén készülök felsőoktatási felvételi szakmai vizsgát tenni biológiából hogy végre itt hagyhassam Romániát és Magyarországon folytathassam tovább az életem, nemrég amikor beszéltem az egyik haverommal feljött ez a téma is és ő azt mondta hogy az egyik ismerőse is részt vett egy ilyen vizsgán(történelemből) és ott úgy volt hogy az előző 15 évi érettségi feladatsorokból való tételek közül lett összeválogatva egy feladatsornyi neki, én persze elég szkeptikusan álltam hozzá ehhez az elmélethez, mert így gyakorlatilag elég lenne begyakorolna az előző 15 évnyi feladatsorok megoldásait de a haverom nagyban állította hogy ez márpedig így van, szóval az lenne a kérdésem hogy van ennek az elméletnek bármi igazságalapja vagy a haverom félreértett valamit? Illetve ha ez esetleg igaz akkor biológiából is ugyan így működik a dolog?

2021. máj. 24. 14:23
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Sziasztok, azóta mát túl vagyok ezen a vizsgán, konkrétan a mai napon tettem le (nagyon jól sikerült), gondoltam leírom a tapasztalataimat hogyha bárki hasonló kérdésben keresne válaszokat akkor tudjak segíteni neki! Én 2021-ben ezen a Biológiai Felsőoktatási Felvételi Szakmai Vizsgán a "2012-május"-i tételsort kaptam, tehát ebből következik hogy nem feladatokat válogatnak össze ez előző évi emelt szintű érettségikből, hanem konkrétan az előző évek (állítólag 2005-től) egyik emelt szintű érettségi feladatsorát kaphatjátok! Remélem tudtam segíteni azoknak akik hasonló, vagy konkrétan erre a kérdésre keresték a választ!
2021. júl. 1. 17:02
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Gratulálok! Mikor lesz eredmény, vagy már tudod is hogy sikerült? Gyakoroltad akkor a 2012-es feladatsort is? Mindet megcsináltad, vagy hogy készültél?

Köszönöm az információt, nekem jól jött.

2021. júl. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, rá egy napra kaptam meg az eredményt (tehát ma), 84%-os lett! Természetesen sokat gyakoroltam erre a vizsgára, megcsináltam mind az 34 Biológiai feladatsort ami fent van Oktatási Hivatal oldalán és amit nem értettem annak utánanéztem interneten, illetve jártam különórára, próbáltam memorizálni, megérteni azokat a dolgokat amik elsőre nem voltak világosak és szerintem rengeteget fejlődött a Biológiai tudásom az utóbbi fél évben!
2021. júl. 2. 11:18
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
De szuper! Gratulálok a szép eredményhez! További sok sikert kívánok!
2021. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 🙂
2021. júl. 2. 17:49
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a válaszaid. Nagyon sok, eddig tisztázatlan kérdésre választ adtál :)
2021. júl. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 EVA800 ***** válasza:
A pótfelvételi hónapjában, tehát augusztusban is van felsőoktatási felvételi szakmai vizsga.Akkor melyik feladatsor lesz ?
2021. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ezt előre senki nem fogja tudni megmondani itt
2021. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 EVA800 ***** válasza:
Októberi érettségikbol szokott lenni ?
2021. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem még csak erre sem lehet alapozni. Végig kell menni az összes feladatsoron. Nyilván erre már nincs idő, így próba - szerencse alapon meg kell próbálni. Én a jövő évi rendes felvételi eljárásra készülök, addig még bőven belefér.


Milyen tárgyból mész egyébként?

2021. aug. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!