Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapképzésről másik mesterre?

Alapképzésről másik mesterre?

Figyelt kérdés
BSc után nem ugyan arra a szakra szeretnék tovább menni. Azt tudom, hogy néhány tágyat meg kell csinálnom, ami nekik volt BSc alatt, nekem meg nem, de emiatt csúszni fogok? A két szak nagyon hasonló, sok a közös tárgyunk egyébként. Gondolom nem az összes tárgyat kell teljesítenem, ami nekem nem volt, akkor én választok, hogy egy adott kreditértékben miket szeretnék?

2021. máj. 25. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, konkrétan milyen szakokról van szó. Utána kell nézned, hogy zajlik a kreditátviteli eljárás.
2021. máj. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy beadod a kérelmet és megnézik, hogy mennyire fedi le a régi képzésed az újat. Majd jelez az iskola,hogy kell-e kreditet pótolnod vagy sem és hogy milyen tárgykörből. Mert ugye ezek is meg vannak határozva, hogy milyen tárgykörből mennyi kredit kell. Ha kell pótolni, akkor az első félévben felveszed a kreditpótlásos tárgyakat és teljesíted.

De arra figyelj, hogy alapképzéses tárggyal nem válthatsz ki mester képzés vizsgát. Hiába ugyanaz a neve. Ezeket a tárgyakat csak a mester felvételhez tudod elfogadtatni.

2021. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első félévben attól fel birom venni az MSc-s első félévre ajánlottakat is ugye? Tehát lesz egy csomó tágyam első félévben és annyi a bonyodalom vele.
2021. máj. 25. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én karon belül mentem át másik szakra. Így kb. 5 felvezető tárgy volt előírva nekem, ezek mind BSc szintűek (hiszen azt a tudást pótoltam be). A mesterképzés ideje alatt bármikor elvégezhettem (korábbam volt egy olyan limit, hogy még az első évben teljesíteni kell), 0 kredites tárgyként, azaz a jegy nem számított. A tárgyakat ők írták elő, mivel karon belüli váltásról volt szó, eleve ki volt adva, hogy mi kell majd. Ha másik egyetemről jöttem volna, akkor egyedileg lehet mást is adtak volna. Viszont még ezek közt is volt olyan, hogy ha teljesítettem egy mintatanterv szerinti MSc-s tárgyat, ami arra a tudásanyagra épül, akkor egy külön kérvénnyel teljesítettnek fogadtathattam el a felvezező tárgyat is.
2021. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Karon és intézeten belül tervezem a váltást. Konkrétan nem szeretném leírni a szakok nevét, de az alapozótárgyaink megegyeznek és sok későbbi is.

Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 26. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!