Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgyak, mik a...

Milyen tantárgyak, mik a jellemzők ezekre a szakokra: orvosi diagnosztikai analítikus, gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem budapestre, debrecenbe és pécsre orvosira, de valószínűleg nem fognak felvenni. Kihagytam már egy évet, többet nem szeretnék, az állami félévek úgymond "nem számítanak pénzügyileg" már. A valódi kérdés az az, hogy melyiket lenne érdemesebb tanulni egy évig, amíg nem vesznek fel vagy akár kettő évig. Esetleg át lehetne vinni valamelyikről lezárt vizsgákat, vagy amivel picit okosabb lennék majd az orvosin? Több évet nem szeretnék már így ellébecolni. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat, véleményeket a szakokról.

2021. máj. 30. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán a gyógyszerészeti egyetemet mondanám, a kémia miatt, abban sokat fejlődhetsz az érettségire készülés mellett. Viszont ha biztos vagy benne, hogy csakis orvos szeretnél lenni, akkor az érettségire kéne tanulnod, mert a vizsgákra tanulás elveszi az idődet feleslegesen, mert szerintem nem sok olyan tárgy lesz, amit beszámíttathatsz érdemlegesen. Lehet azzal volt a gond, hogy ezt az évet "ellébecoltad", ahelyett, hogy a fel készülést tartottad volna a legfontosabbnak. Ha ezen tudsz változtatni, szerintem megérné még egy évet otthon maradni különtanárt fogadni(szerintem a segítségükkel lehet a legfontosabb részleteket is megtanulni, ami még ha szorgalmas is vagy elkerülheti a figyelmed) , esetleg részmunkaidőben dolgozni, gondolj bele az októberi és a májusi érettségin is próbálkozhatnál. Csak akkor kezdenék a helyedben bele egy egyetembe, ha úgy érzed azt a szakmát is szívesen csinálnád, különben feleslegesnek tartom, mert nagyon kimerítő lenne emellett készülni.

Ez persze saját véleményem, tégy úgy, ahogy gondolod. Remélem valamennyit azért tudtam segíteni.

2021. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ODA-ról nem tudsz átvinni semmit. Max tölteléktárgyakat (pl pszichológia, ha van ilyen orvosin)


Szerintem gyógyszerészeti jobb ilyen szempontból.


(Hova jelentkeztél ODA-ra?)

2021. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Idén is készültem, sokat a "lébecolást" úgy értettem, hogy nem volt diákom, nincs diákmunka, feketén dolgoztam, rendesen tanultam mellette, de így nem élveztem ezt az évet, hogy úgymond próbáltam kitölteni jogsival kettő nyelvvizsgával. Folyton itthon voltam, nem voltak úgymond vizsgáim nem volt egy pici stressz, sem izgalom. Ma derül ki egyébként hogyan sikerült. ODA-t Debrecenben jelöltem meg, orvosikból amúgy a pécsi tetszik a legjobban, nagyon klassz külföldi gyakorlataik vannak. A gyógyszerészetit pedig Semmelweisen. Köszönöm a válaszokat nagyon gyorsan jöttek. :)
2021. máj. 31. 07:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

A debreceni ODA-ról jókat mondanak.

Én azért szorítok, hogy összejöjjön a pont az orvosira :) főleg, hogy nem hiszem, hogy tavalyhoz képest sokat emelkedne.


Majd ha gondolod írd meg, hogy milyenek lettek az érettségik :)

2021. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
80 lett a kémia és 83 lett a biosz, úgyhogy most boldog vagyok szerintem vidék csak meg lesz. :) Pedig olyan szörnyűnek éreztem a kémiát.
2021. máj. 31. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj ezekre a szakokra, ha nem ez a terved. Az egész egyetem során benned lesz a tüske, hogy orvosin lenne a helyed. Nem fogod szeretni.


426 ponttal pedig valamelyik vidéki orvosi szinte biztos, hogy be fog jönni.

2021. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Ügyes vagy!


Vidékre biztos elég lesz :)

2021. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem vesznek fel orvosira, vagy hagyj ki még egy évet, vagy keress másik egészségügyi szakmát. Gyógyszerészként mondom, ott annyira más oldalról közelítettünk mindent, hogy azért a néhány kreditért ne tanulj egy évig olyat, ami nem érdekel. Mellette érettségire tanulást nem ajánlanám, az első féléves laborok nagyban építenek a kémia tudásodra, csak összezavarodnál, és a kudarc sem tesz jót a teljesítőképességnek.

Minden sértés és rossz indulat nélkül, ha 1-2 érettségi próbálkozás után sem vesznek fel, lehet érdemesebb másik egészségügyi pályát választani. (bár ezekkel a pontokkal én még nem temetném a dolgot, úgyhogy hajrá ;) )

2021. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!