Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 127 pont hány százalék emelt...

127 pont hány százalék emelt érettségin?

Figyelt kérdés
Emelteztem egy tárgyból, találtam 1 pontot, amit valószínű nem adtak meg, így 126 pont 63%. 127 ponttal a kerekítés szabálya érvényesül? Tehát 64% lesz?
2021. máj. 31. 21:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint megéri fellebbezni. Meg van a pontom, de nem akarom, hogy pont 1-2 ponton múljon, sose lehet tudni, csak olyat is hallottam, hogy rosszul is elsülhet a dolog, s még többet veszítek.
2021. máj. 31. 22:25
 12/15 anonim ***** válasza:
Törvényileg lefelé kerekítenek... Azért, mert neked jófejek voltak a tanárok és megadták a jobbat, attól még nem ez az általános.
2021. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, utána néztem, abban igazam volt, hogy érettséginél a százalékot lefelé kerekítik, de azt nem írta le a kérdező, hogy a földrajzérettségi pontszámát a végén el kell osztani kettővel, aztán számítanak belőle százalékot. A lényeg, érettséginél amikor le kell osztani 2-vel, akkor felfelé kell kerekíteni (pl. föcinél, törinél az esszéknél), de ez a pontszámra vonatkozik, százaléknál mindig lefelé kell kerekíteni.
2021. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mivel elküldték emailben a kijavított vizsgatesztet megnéztem, hogy biztos jól emlékszek-e, ha már mindenki mást mond. De igen 59,5% aztán a végén írja hogy 60% kerekítve. Úgyh csak nem mondok hülyeséget :D
2021. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

“ kerekítik, de azt nem írta le a kérdező, hogy a földrajzérettségi pontszámát a végén el kell osztani kettővel, aztán számítanak belőle százalékot.”


??? Neked nem nagyon van meg a százalék koncepciója…


126/200

Vagy 126/2 / 200/2 az szerinted nem ugyanannyi???

2021. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!