Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az edulineos vagy a felvi...

Az edulineos vagy a felvi kalkulátor a hitelesebb?

Figyelt kérdés
A felvi kalkulátor 394 pontot ír, de ha beikszelem, hogy volt valami versenyen eredményem (nincsen amúgy) akkor úgy sem ad hozzá pontot, mert már kimaxoltam a pluszpontokat, de akkor másképp számolja az érettségi tárgyaimat és úgy 400 pontot ír. Az eduline meg alapból 400 pontot ír. Pénzügy számvitel szakra jelentkeztem tehát szükségem lenne a 400 pontra. Meg van ezek szerint? Miért számol 6 ponttal kevesebbet a felvi? Miért nem alapból a legkedvezőbb módon számolja a pontokat?

2021. jún. 1. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb értéket vedd figyelembe, akkor nem érhet meglepetés. Vagy számold ki kézzel, papíron a felvételi követelményekben leírt módon.
2021. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a választ. Hát igazából, ha magamnak papíron számolom ki, és a nekem kedvező módon számolom akkor nekem is 400 jön ki. Én a 75%-os töri és 75%-os infó érettségim adom hozzá a tanulmányi pontjaimhoz és úgy kijön a 300 és hozzá jön a 100 plusz pont a nyelvvizsga, az emelt meg a hátrányos helyzet miatt. De a felvi valamiért a 69%-os emelt érettségimhez adja hozzá a 75%-os törtenelmet es ott veszik el a 6 pont, amit ha az informatikával számolna úgy meg lenne. Ja és megnéztem és az informatika is ugyanúgy szaktárgynak számít, mint az idegennyelv, amiből van az emelt. Szóval én azt mondanám a felvi számol rosszul, de hát majd kiderül.
2021. jún. 1. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz! Akkor kapsz 50 pontot az emeltért, ha azt számolja a rendszer, ezért nézi a felvi is azt. Tehát az emelt százalékával számolj, mert akkor jár a plusz pont, egyébként nem.
2021. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így már világos. Hát akkor majd jövőre :(
2021. jún. 1. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Mindenképp oda akartál menni?
2021. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát még a gazdaságinformatikust jelöltem, de az igazából nem vonz annyira szóval inkább várok még egy évet. Van egy okj (pénzügyi számviteli ügyintéző) képzésem is amiből az egyik vizsgám hiányzik, ha azt megcsinálom ősszel úgy már meg lesz a szükséges pontszám.
2021. jún. 1. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet azt érdemesebb, akkor nem kell egy ėvet várnod.
2021. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!