Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot választanátok...

Melyik szakot választanátok vagy választottátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

A nemzetközi gazdaság és a jog között vacilálok .

Jog:

Rengeteg rosszat olvastam itt róla , hogy 150-200 a kezdő fizu + ez csak rosszabodni fog a sok jelentkezők miatt. Mennyire láncol Magyarországhoz ez a szak?

Valóban ilyen elkeserítőek a ki látások?


Nemzetközi gazdaság

Erről általában jó dolgokat írtak , viszont ez egy kérdéses dolog nálam. Valóban ennyire jó ez a szak?



2021. jún. 3. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Ismerősöm jogon végzett utána 3 évbe telt neki munkát találni. Most vezető szerepben van egy állami cégnél. Nehézkesen de bejött neki.


Szerintem minden gazdasági szak jó, könnyű vele munkát találni. Én pénzügy számvitelen végeztem, könnyen találtam munkát de fizu annyira nem jó.

2021. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Joggal könnyű elhelyezkedni, de a végzettek többsége nem keres sokat és olyan munkát végez, amihez jogi diploma sem feltétlenül szükséges.


A nemzetközi gazdálkodáson végzettek is könnyen elhelyezkednek, valamivel jobban is keresnek, mint a jogon.


Viszont ha sok munkát beleraksz pluszban, akkor mindkettővel jó karriert lehet befutni és sokat keresni.

2021. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt is vedd figyelembe, hogy ng-vel sokkal konnyebben talalsz kulfoldon munkat ugyanis ketto B2 szaknyelvvizsga a diploma kovetelmenye, el tudsz helyezkedni kulfoldi vallalatoknal vagy nemzetkozi szervezeteknel (ENSZ,EU) ahol eleg jo penzt lehet keresni


Udv, egy ng-s hallgató

2021. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Azért azt mondani, hogy egy NG-s diplomával olyan könnyen el lehet helyezkedni az ENSZ-nél vagy EU-nál, hatalmas ferdítés. Az NG-n végzetteknek nagyon csekély része dolgozik ilyen szerveknél, azok sem az NG-s diplomájuk miatt.
2021. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 4-es nyugodtan nézd meg mennyi gyakornoki állás van hirdetve pl.: EESC,IMF szervezeteknél

Es mivel ng szakon a globalis gazdasagrol tanulunk, nagyjabol ez a lenyege a kepzesnek, igy ilyen diplomaval igenis el lehet helyezkedni az ENSZ vagy az EU alszervezeteinel, nem mondtam, hogy konnyu de nem is lehetetlen

2021. jún. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Ne a gyakornoki állások számát nézd, hanem hogy mik az elvárások. Ránéztem pl. az IMF honlapján a gyakornoki helyekre és az elvárásokra. Alapvetően kétféle kategóriát találtam, az egyik a jogi, a másik a közgazdasági. Nyilván utóbbit nézzük:


"For the Economic internship, you should have concentrated your studies on monetary and international economics, public finance, financial markets, economics, or a related field. In addition, you should possess strong analytical and quantitative skills and have an excellent command of written and oral English. If you are currently completing a PhD, you must be:

Registered as an active student (i.e. returning to university studies after completing the internship)

Below the age of 32 at the start of the internship


If you are currently completing a master’s degree, you must be:

Registered as an active student at the time of application (not yet graduated)

Below the age of 28 at the commencement of the internship"


Ebből két dolog szűrhető le:

1. Mesteres vagy PhD hallgatókat keresnek.

2. Az elején felsorolt témakörökbe nagy jóindulattal fér csak bele az NG mesterképzése, de hátrányból indul mondjuk a pénzügytől, a közgazdasági elemzőtől vagy a GPME-től (meg nyilván ezek külföldi megfelelőitől).


És akkor arról nem is beszéltem, hogy egy-egy ilyen gyakornoki kiírás jelent mondjuk 20 embert, de ezres nagyságrendben jelentkeznek rá a világ minden tájáról. Ezen a ponton pedig már nem a diploma számít, hanem az egyetem melletti tevékenység és a korábbi munkatapasztalat.


A probléma azzal van, kedves #5-ös, hogy ezt az utat mint valószínű alternatívát mutatod be a kérdezőnek, miközben igen csekély az esélye még csak annak is, hogy egyáltalán a közelébe kerüljön ennek. Hányan Ng-n végzett helyezkedik el ilyen szervezeteknél? 1000-ből 1?

2021. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!