Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van értelme az...

Szerintetek van értelme az itthonról végezhető, digitális mobilitási programoknak? Tehát online tanulni egy külföldi egyetemen?

Figyelt kérdés
Mindig szerettem volna legalább egy félévet külföldön tanulni Erasmusszal vagy valamilyen más programmal, de aztán soha nem jött össze. Az egyik akadály az mindig a pénz volt, hiszen az ösztöndíj mellett azért az embernek mélyen a zsebébe is kell nyúlnia. Valamint féltem, hogy hogyan sikerülne elfogadtatni a tárgyakat, csúsznék stb. Viszont most vannak digitális, otthonról elvégezhető mobilitási programok is campus mundival. Magyarul lehet online tanulni egy külföldi egyetemen. Én alapból idén végeztem volna a szakomon, de csúszás-halasztás miatt még rá kell húznom egy évet. Az utolsó évemre eredetileg nem terveztem volna semmi ilyesmit, hiszen ott a szakdoga stb., de most az őszi félévemre így már csak 3 tárgyam maradt és a szakdoga még hátra van, de legalább már egyszer elkezdtem vele foglalkozni. A külföldi egyetemről minimum 20 kreditet kell elvégezni egy félévben, az talán annyira nem is vészes. Viszont így ugye pont a lényeg marad ki, hogy egy külföldi ország egyetemén tanulsz, új embereket ismersz meg, világot látsz stb., mert gyakorlatilag a szobádból csinálod az egészet. Én angol szakos vagyok, tehát itthon is alapból angol nyelven tanulok és együtt vannak az óráink a külföldiekkel. A digitális oktatás annyira nem jött be, de itthon már valószínűleg jelenlétiben folytathatjuk majd és azért lehet, hogy külföldön picit máshogy néznek ki az online órák. Szóval nem tudom, gondolkozom rajta, mert lehet egy jó lehetőség és érdemes lenne kipróbálni, eddig úgyis kimaradt minden ilyesmi. Viszont az is lehet, hogy csak rosszabbul járnék vele, lenne plusz x órám, amit el kell végezni és közben nem nyernék vele semmit. Maximum még az egyetem után tudnék Erasmusszal szakmai gyakorlatra menni, de akkor az anyagiak még mindig ott vannak mint probléma és ki tudja hogyan áll majd a covid helyzet.
2021. jún. 3. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem látok benne semmi pluszot, csak további kötelező tárgyakat, feladatokat. Inkább be kéne fejezni sikeresen a képzést.
2021. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát befejezni be fogom. Csak igazából valahol szégyellem meg zavar is, hogy a tanuláson kívül gyakorlatilag semmit nem csináltam az egyetemi éveim alatt. Szóval nem vettem részt semmiféle egyetemi szervezetben, egyetemi programokon, nem voltam se szakkolis, se mentor, nem végeztem tudományos tevékenységet, nem voltam gyakornok stb. Tehát csak bejártam az órákra, tanultam, elvégeztem a tárgyakat és ennyi, a diplomám mellé sem fogok tudni felmutatni semmit. Ezeknek egy része olyan, hogy nem éreztem magaménak ( pl. nem vagyok olyan nagyon pörgős, nyitott, bulis féle egyetemista) vagy nem is volt rá lehetőségem (pl. anyagiak miatt, mert vidéken élek vagy éppen mert egyszerűen nem kaptunk megfelelő információkat, támogatást vagy nem voltak kapcsolatok).
2021. jún. 3. 13:10
 3/4 A kérdező kommentje:
Valamint unom is igazából. Ha pedig most majd visszamegyek a következő évre, akkor ugyanúgy fog folytatódni csak még több fölös szabadidőm lesz és tök egyedül leszek. Szóval már unom ezt és jó lenne valami plusz, ami legalább némi változatosságot jelentene.
2021. jún. 3. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:
hillsdale.edu/walsh
2023. okt. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!