Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sajnos az egyetemi jelentkezés...

Sajnos az egyetemi jelentkezésemet elszúrtam és csak a pécsi közgazdasági karokat jelöltem,ugyanis nem gondoltam hogy 465 pontom lesz majd a felvételin.Várjak még egy évet hogy a corvinuson folytassam tanulmányaim?

Figyelt kérdés

Szerintetek kifizetődő lenne kihagyni egy évet és dolgozni,hogy az összegyűjtött pénzből nekikezdhessek az egyetemi tanulmányaimnak a corvinuson?Vagy annyival nem kifizetődőbb egy corvinusi diploma hogy egy évet "elpazaroljak" erre.

Minden véleményt meghallgatok mert elég tanácstalan vagyok :(

Az átjelentkezés nem opció,hiszen államira nem vesznek át a corvinuson csak ha üresedés van,de üresedésre nem nagy esély van egy ilyen neves egyetemen.

Önköltségest pedig nem tudnám semmilyen formában finanszírozni 17 évesen.

Kaposvári lakos vagyok így Pécs sokkal kézenfekvőbb lenne számomra.



2021. jún. 4. 21:06
A kérdező szavazást indított:
Pécs(valószínüleg kapnék ösztöndíjakat)
Corvinus-1 év várakozás
34 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyszer sorrendet módosítani!!!!


Talán ki lehet törölni még pár sort. Mert nekem a felvin már nincsenek ott a mozgató nyilak, viszont még ott van a sor végén a torlésre való piros x!

2021. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen-igen,a sorrendet módosíthatom.Azonban már másik egyetemet nem jelölhetek meg.És én nekem a PTE karai vannak csak megjelölve
2021. jún. 4. 21:52
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ha a Corvinus az álmod, akkor hagyj ki egy évet, és addig dolgozz vagy csinálj valami mást, amit hasznosnak érzel. Az egy év kihagyással nem "pazarolnál el" olyan sokat. Elég sokan vannak hasonló helyzetben, sokakat nem vesznek fel elsőre, mások meg az egyetem alatt csúsznak egy évet. Nem leszel hátrányban emiatt.

Viszont nyilván más a helyzet, ha neked Pécs is megfelelő. Én nem tudok sokat egyik egyetemről sem, úgyhogy egyikről sem foglak győzködni, főleg mert neked kell eldöntened, hogy melyik iskola tetszik és hova járnál szívesebben. Ha ez Pécs, akkor minden oké. Ha a Corvinus, akkor pedig ne tartson vissza az egy éves kihagyás. :)

2021. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Maradj Pécsett. A PTE gazdasági kara nagyon jó. A Corvinus egyáltalán nem annyival jobb, hogy emiatt elcsessz egy évet. Az egyik legnagyobb multi stratégiai osztályán dolgoztam, a csapat harmada Pécsről jött, és mind nagyon jó szakember volt. A Corvinusosok nem tudnak semmivel se többet. Plusz most, hogy félig fizetős lett, sok jó ember fog inkább menni az ELTE-re, BME-re, széthúzódik a mezőny. Én biztos, hogy Pécsre mennék a helyedben.
2021. jún. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hármas nagyon szépen köszönöm!

Négyes ,amit írtál az sok boldogsággal töltött el,köszönöm a véleményedet és hogy szántál rá időt

2021. jún. 5. 13:02
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha esetleg másnak is van valami véleménye meghallgatom(olvasom) szívesen,legyen az bármilyen.
2021. jún. 5. 13:04
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Még annyit, hogy a PTE a 601-800. helyen van a világranglistán: [link]


A QS rankingen pedig 651-700: [link]


Ugyanezeken a Corvinus: 1001+

[link]


Illetve 801-1000: [link]


Tehát… szerinted?

2021. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És ezek az oldalak megbízhatóak egyébként?Nem ismerem egyiket sem így csak kérdezem,de ezek alapján akkor Pécs a helyes döntés.
2021. jún. 6. 07:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Három nagy egyetemi ranglista van: a fentebb idézett Times Higher Education, a szintén fentebb idézett QS Ranking és az ARWU. Mindhárom lista összetett szempontrendszer alapján osztályozza az egyetemeket. Azt azért tudni kell róla, hogy az egyetemek karainak színvonala egyetemen belül is változó, illetve a nagyobb egyetemek jobb pontszámokat kapnak, azaz a PTE-t természetesen az orvosi kara stb. húzza felfelé (nem feltétlenül a gazdasági képzései). Ennek ellenére mondom a pécsi szakemberek nagyon jónak számítanak a szakmában. Amúgy mesterszakra még mindig mehetsz az eltére, corvinusra, sőt külföldre sokkal jobb egyetemekre is.


Pécs egyetlen, de azért komoly hátránya, hogy kisebb a választék gyakornoki helyekre, értelemszerűen, mint a budapestieknek. Ezért hiába jobb esetleg a képzés, mint például a BGE-n, egy BGE + multis gyakornoki hely rövid távon szerencsésebb a munkaerőpiacon (az első pár munkahelyed után ez is érdektelenné válik).


Hát én a helyedben nem veszítenék egy évet, hanem elkezdenék járni Pécsre, sőt én el is végezném legalább az alapképzést. Amúgy milyen szakra tervezel járni??

2021. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen-igen,nekem is egyik fő félelmem az amit említtettél Péccsel kapcsolatban.

Egyébként gazdálkodási menedzsment van első helyre jelölve,azonban még megjelöltem a kereskedelem és marketinget illetve a pénzügy és számvitelt de a sorrendem valószínűleg így marad.

És nekem is ez volt egyik fő szempont hogyha még úgy érzem van bennem annyi erő hogy tanuljak mesterképzést azt folytathatom Budapesten is.

2021. jún. 6. 11:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!