Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ha orvosira...

Mit csináljak ha orvosira akarok menni de nincs kémiám középiskolában?

Figyelt kérdés
szakközépbe járok, közgazdász szakra, de elsősorban szeretnék elhelyezkedni az orvoslás bármely pontján. az emelt biológiát felvettem jövőre, viszont kémiám nincs. ilyenkor mi a teendő?

2021. jún. 12. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Keresel magadnak egy magántanárt, aki felkészít kémiából az emelt kémia érettségire. Akár egy egyetemista is vállal ilyesmit - olcsóbb áron....
2021. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Ezt követően le kell adnod majd minden évben a (azt hiszem így hívják) különbözetit és mehetsz érettségizni.
2021. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
fizikából is tehetsz emeltet, nyilván kémiából éri meg
2021. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Én is érettségiztem olyan tárgyból,

amit nem tanultam az iskolában. Ehhez előbb osztályozó vizsgát kellett tennem mind a 4 év anyagából. Ezt a vizsgát (vagyis hát igazából 4-et) az adott tárgy munkaközösség-vezető tanára bonyolította le.

2021. jún. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Én sulit váltanék és átmennék egy gimibe, hogy kémia faktot is fel tudjak venni.+mellé különtanár.
2021. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudtok magánnélkül meglenni?
2021. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

magántanár nélkül

#6os vagyok

2021. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#3 fizikám sincs, így azzal sem tudok mit kezdeni.


többieknek pedig köszönöm a válaszokat♡

2021. jún. 12. 11:33
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem a magántanár a lényeg, hanem az, hogy az adott tárgyból meglegyenek az évvégi osztályozó vizsgáid, csak ezután mehetsz érettségizni.

Vagyis olyan nincsen, hogy te középiskolában nem tanulsz kémiát, de magánúton felkészülsz, majd csak úgy beülsz a kémia érettségire...

Osztályozó vizsgára jegyet pedig kizárólag az adott szakos tanári végzettséggel rendelkező középiskolai tanár adhat.

Gyakorlatban ez többnyire így néz ki:

Jocóka olaszból szeretne érettségizni, de az iskolában nincs olasz. Idegennyelv 4 éven át kötelező, vagyis ahhoz, hogy érettségit tehessen, fel kell mutatni egy 9., egy 10., egy 11. és egy 12. osztályos érdemjegyet.

Megoldás: Jocóka magánúton (tanárnál vagy nélküle, teljesen mindegy) szépen megtanulja először a 9. osztályos olasz anyagot. Félévkor és/vagy év végén osztályozó vizsgát tesz belőle a saját gimnáziumában. Ez úgy lehetséges, hogy a gimnázium megbízási szerződést köt egy olasz szakos tanárral, aki az iskolában levezényli a vizsgát, valamint érdemjegyet ad, ezt pedig az iskola jegyzőkönyvben elfogadja - így kerül be az olasz jegy Jocóka félévi, majd év végi bizonyítványába. És így tovább, 12. osztályig. Akkor pedig nem lesz akadálya az olasz érettséginek.

Akinek ilyen terve van, eleve érdemes szakos tanárhoz járni felkészítésre, mert akkor ő szerződést köthet bármelyik, arra hajlandó iskolával, így végülis a saját tanárodnál csinálnád az osztályozó vizsgát is.

Fontos: ez egy lehetőség, amit az iskolának egyáltalán nem kötelessége biztosítani. Éppen ezért, bármilyen költség merül fel az iskola vagy a tanár oldaláról (vizsgáztatás díja, utazás, stb.), azt a diáknak kell térítenie.

Simán mondhatja azt az iskola, hogy ha neked kémia kell, akkor válts sulit...

2021. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak emelt kémiára nincs lehetőséged vagy egyáltalán nem tanulsz kémiát?


Ha egyáltalán nincs kémia, akkor legjobb lenne tényleg iskolát váltanod, ha megoldható. Nem akarok prejudikálni, mert nem ismerem a körülményeket, de nekem egy közgazdasági technikumról nem az jut eszembe, hogy az emelt biológia ott nagyon erős lenne - orvosira pedig az kell. Mielőtt bárki is nekem esne, nem áll szándékomban leírni az ottani oktatás minőségét, de egyszerűen nem a biológia van fókuszban - ettől függetlenül remek szakembereket képezhet az intézmény, csak nem ezen a területen!


Ha tanulhatsz kémiát, csak éppen nem emelt szinten, akkor lehetőséged van egy másik középiskolában részt venni az emelt szintű felkészítésen. De ezzel együtt is talán jobb lenne iskolát váltani, ha eltökélt vagy az orvosiban!


Kémia viszont igazából nincs fizika nélkül, úgyhogy ebből a szempontból is inkább az iskolaváltást javasolnám.

2021. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!