Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik a kreditelismer...

Hogyan működik a kreditelismertetés, hiányzó kreditek megszerzése mesterszakra való jelentkezéskor? Hol kellene érdeklődnöm?

Figyelt kérdés

Anglisztika BA-ról szeretnék hungarológia MA-ra menni és ehhez szükségem lenne 12 hungarológiához kapcsolódó kreditre. Ezeket az utolsó két félévemben még meg is tudnám szerezni, de még nem nagyon értem ennek a menetét.

1. Az én szakomon 10 kreditnyi szabvált kell teljesíteni, nekem ez már mind megvan. Van-e lehetőségem még plusz 12 kredit felvételére? Ki kell-e esetleg fizetni a kredittúllépést?

2. Nálunk a szabválok is mindig meg vannak hirdetve a Neptunban mint a kötelező szakos tárgyaink, azok közül lehet válogatni. Viszont mi van akkor, ha ezek közül nem tudok összeszedni 12 kreditnyi tárgyat? Van lehetőségem felvenni tárgyakat más szakról ezen kívül is?

3. Mivel a mester a cél, ezért mindenképpen olyan tárgyakat szeretnék majd választani, amit egészen biztosan el is fogadnak majd. Ezt hol kellene megérdeklődnöm, kinél kellene rákérdeznem, hogy melyik tárgyakat kellene felvennem? Hogyan tudnám lecsekkolni, hogy a már elvégzett tárgyaim között van-e esetleg olyan, ami még beszámítható? (Nálunk a TO fel van darabolva, mármint minden szaknak van saját ügyintézője stb., nem tudom a sajátom vagy a másik szak ügyintézőjénél kellene érdeklődnöm stb.)

Pécsi Tudományegyetem


2021. jún. 13. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
tanulmányi osztály
2021. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Picit pontosabban?
2021. jún. 14. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
tanulmányi osztályon azt az ügyintézőt keresd aki a te szakoddal és évfolyamoddal foglalkozik. nem értem miért vársz pontosítást
2021. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát mert nekem elsőre logikusabbnak tűnt, hogy a mesterrel foglalkozó ügyintézőt keressem...
2021. jún. 15. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

Kreditelismertetés rész. A Kreditátviteli Bizottságot keresd.

2021. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt az oldalt én is megtaláltam, de innen nem jutottam tovább.
2021. jún. 15. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el? Írtál a Kreditátviteli Bizottságnak? Írtál a TO-nak? Esetleg szakos facebook csoportokban vagy hökösöktől kérdezheted meg, hogy ismernek-e akinek van személyes tapasztalata, de szerintem ezekkel a szakokkal elég egyedi helyzetben vagy. Muszáj lesz kicsit jobban nyomulnod.
2021. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kreditátviteli Bizottság ebben a formában nem létezik, így nekik nem lehet írni. A TO-nak még nem írtam, nekik fogok, de már előre látom, hogy ez is egy bonyolult levelezés lesz.... Az én szakom ügyintézője max. abban tud ugye segíteni, hogy mi történik a pluszban felvett kreditekkel, kell-e érte fizetni. Viszont azt nem tudja megmondani, hogy a mesteren milyen tárgyakat fogadnak el, úgyhogy ezzel kapcsolatban annak a szaknak az ügyintézőjének kellene írnom, viszont nem találtam külön hungarológiásat, csak szimplán magyarosat.
2021. jún. 15. 13:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy ebben a formában nem létezik? Ott van a PTE BTK honlapján a Kari Tanács Bizottságai közt felsorolva, az összes tagjával együtt, akiknek az e-mail címe mind megtalálható az egyetem honlapján.


Akkor írj a szimplán magyarosnak, ő meg max. helyreigazít, hogy kit kéne keresned.


Vagy egyszerűen írj a Felvételi és Oktatásszervezési Irodának is, az ő elérhetőségük van a hungarológia szak leírásánál a kapcsolat menüben: btkfelvi[kukac]pte.hu Biztos megmondják, hogy kihez kell fordulnod.


A kreditelismeréses ügyek sosem zökkenőmentesek, ez ilyen sajnos, szokj hozzá, hogy utána kell nézned a dolgoknak. Néma gyereknek... Sok sikert azért.

2021. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Írtam a TO-s ügyintézőknek, majd kiderül.

Mi az, hogy hogy jutottam el az egyetemig? Alapból szerintem tök egyértelmű minden, csak mikor valami egyéb kérdésed van vagy valami gubanc van stb., akkor van ilyen zűrzavar. Egyszer egy hétbe telt mire sikerült leadnunk és felvennünk egy tárgyat, mert egyik ügyintéző elzavart minket a másik után, mikor kiderült, hogy rosszul állították össze a tantervünket és egy tök más tárgyat kellene elvégeznünk. Semmi nem megy gördülékenyen, mert össze-vissza van minden.

2021. jún. 15. 16:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!