Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A romániai M1,M2,M3,M4 matek...

A romániai M1,M2,M3,M4 matek éretségik minek felelnek meg egy magyarországi egyetem felvételijének a szempontjából?

Figyelt kérdés

Az én feltételezéseim szerint:

M1,M2 = emelt

M3,M4 = közép



2021. jún. 16. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Innen csak az M1 felel meg az emeltnek (matek-informatika szak érettségije)
2021. jún. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az összes többit elfogadják középnek?
2021. jún. 16. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az infót! Esetleg kérdezhetek még az elismertetéssel kapcsolatban?

Azon vacillálok, hogy megéri-e nekem technikus szakon lévőnek átmenni matek-infóra, ha informatika szakra szeretnék menni Magyarországon? Szerinted? / Szerintetek?

2021. jún. 16. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindenképpen megéri. Az M1 érettségit tudtommal mindig elfogadták emeltnek, csak ugye a papírokat majd le kell fordíttatni. De körülbelül ennyi.
2021. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a pozitívuma, viszont 2 évvel vagyok lemaradva, amit mi tanulunk az messze áll az általuk tanulttól. Nem igazán szeretnék utolsó lenni abban az osztályban. Ez a kettősség nagyon zavaró. Mit gondolsz? Próbálok minél több véleményt gyűjteni, hogy a jó döntést hozhassam a szenvedés < M1 vagy M1 < szenvedés. Tavaly is próbáltam, de a korona miatt elutasítottak. Jelenleg sem biztos semmi és betegesen kellene tanulnom, valamennyivel több felvételi pontért. A technikusi 35 pontot ad, az emelt 100 pontot is adhat.
2021. jún. 16. 17:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel én nem végzek/végeztem technikusit, ezért nem vagyok képben az ottani dolgokkal. Viszont mindenképpen kell áldozatot hoznod. Vagy váltasz szakot és ott megtanulod, vagy marad a magántanár. Ha belefér a keretbe a magántanár, akkor én azt választanám és mellette folytatnám, amit most tanulok.
2021. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!