Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot ismertek, amik...

Milyen szakot ismertek, amik kötődnek a lentebb írottakhoz?

Figyelt kérdés

11.osztályos vagyok, pénzügyi és számviteli ügyintéző szakgimnáziumi tanuló, azonban fogalmam sincs, milyen szakra menjek

A mostanit egyszerűen utálom már, csak el szeretném végezni végre, de tanácstalan vagyok a továbbtanulás szempontjából.


Ami érdekel, az a

-nyelvek (nem csak angol, több nyelv megtanulása is tervben van)

-Politikai, jogi oldal

-természetvédelem

-Mindenképp nemzetközi munkát szeretnék végezni a későbbiekben, diplomata (bár fogalmam sincs, hogy azokhoz milyen végzettség vagy mi kellene), külügyi témával foglalkozó személy, akár az EU-ba is szeretnék menni, ha lehet


Szakok közül érdekelne a:

-jogász, bár a ponthatár államra nem épp kecsegtető, de mindent megteszek azért, hogy sikerüljön

-Eddig a nemzetközi tanulmányok szak érdekelt, de sokak szerint használhatatlan

-Nemzetközi gazdálkodás-bár mivel ez is főképp közgazdasági szak, nem épp a kedvenc


Remélem valaki tud segíteni :ccc



2021. jún. 16. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi igazgatásit nézted? Én is ezt tanulom, voltak már itt az oldalon akiket lebeszéltem ilyen-olyan okok miatt, de nyilván van akinek ez tökéletes választás lehet. A négy preferenciádból három (a természetvédelem nem, vagy nem önállóan) kapcsolódik hozzá, mennek innen tovább a külügybe, Diplomáciai Akadémiára akár, vagy másféle mesterképzésre.
2021. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nemzetközi igazgatásról még nem hallottam, viszont az eddig olvasottak alapján nagyon szimpatikus

Köszönöm szépen! ☺️

2021. jún. 17. 06:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy az Ng közgázos, de szerintem versenyképesebb szakma mint a jog, n.igazgatási. Az első év számolós meg száraz, de lesznek politikai, külgazdasági és hasonló tárgyak. Ezzel a szakmával is el lehet helyezkedni az Eu-ban és egyéb nemzetközi szervezeteknél és a diplomához is kettő szaknyelvvizsga kell.
2021. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetközi tanulmányok azért használhatatlan mert mindenből tanulsz egy kicsit de semmiben nem mélyül el. Nem leszel se közgazdász, se jogász. Kapcsolatokkal el lehet helyezkedni vele, de azok nélkül elég kevés az esély rá
2021. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Ng-n vért izzadna, ha nem szereti a matekot/nem jó belőle. Nem éri meg, csak akkor ha tényleg úgy érzi, hogy menni fognak neki a kemény matekos tárgyak. Tapasztalat.
2021. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
És amúgy meg ne hallgasd azokra, akik azt mondják, hogy a nt használhatatlan, ha csinálsz majd hozzá egy jó mestert, akkor szuper lesz, de anélkül sem nevezhető használhatatlannak!
2021. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!