Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mezőgazdasági mérnöki és...

Mezőgazdasági mérnöki és kertészmérnöki szakok között mik a főbb különbségek? Illetve melyik könyebb?

Figyelt kérdés

2021. jún. 17. 17:57
A kérdező szavazást indított:
A mezőgazdasági mérnöki könnyebb
A kertészmérnöki könnyebb
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mg. mérnökin vagyok, kémia, biológia igen rendesen kell. De úgy tudom a kertészmérnökin is. Az hogy könnyű-e vagy hogy melyik a könnyebb azt nem tudom. Engem érdekel a szak, ezért is jelentkeztem arra, 4,5 ös átlagokkal zártam eddigi féléveket, szóval én azt mondom hogy nem nehéz, de emberfüggő is.
2021. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy inkább az elhelyezkedési lehetőségek illetve várható fizetés szerint választanék mérnöki szakot nem a könnyebbség miatt. Mert mérnöki szakmák között is meglepő különbség van ezen a téren.
2021. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1. naponta hány órát tanulsz, hogyha megkérdezhetem?


#2. Lehetséges, hogy ezekkel a szakokkal nem lehet olyan jól keresni mint a villamosmérnökivel, de most mit csináljon az akit ez érdekel?


Azért jelentkezzen villamosmérnökire, mert azzal könnyebben elhelyezkedhet és jobb a fizu?

De mi van ha el sem tudja végezni?

És nem azért mert buta, hanem mert Őt más érdekli…


Azért mert mindkettő szak nevében benne van, hogy “mérnök” még nagyon mások… Az egyik agrár, a másik műszaki.


Kicsit olyan mintha azt mondanád annak, aki jogot akar tanulni, hogy menjen fogorvosira, mert 5 év után egyből praktizál, nem muszáj szak-fogorvossá válnia és addig is keresheti a pénzt… Míg egy jogásznak szakvizsgázni kell, ügyvédbojtárkodni, stb. és még az 5 év egyetem után több évig keveset fog keresni.


És ebben igazad is lenne, ezek valid érvek.

Csak azt felejted el, hogy el is kell hozzá végezni az egyetemet.


Én őszintén azt sem értem, hogy amikor valaki vegyészmérnökiről vagy anyagmérnökiről kérdez, amik szintén műszaki mérnöki szakok, mért ajánlják be nekik a gépész és villamosmérnökit… Hiszen teljesen mások.


De a kertész, meg mezőgazdasági mérnöki ráadásul nem is műszaki szakok, mint már említettem.

2021. jún. 20. 18:02
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha ezeket el tudod fogadni ès csak a szakma szeretete èrdekel akkor csináld. Habár ilyen esetben valószínűleg nem érdekelne, hogy mennyire nehéz. Csak sokan így vannak de végzés után 2-3 év múlva mást sem hallani tőlük mint a sírást mert valóban gyengébb lehetőségeket nyújt a szak. Építő iparban , agráriumban , élelmiszeriparban sok ilyen mérnökkel találkoztam. De miért nem adnak annyit, nem kapok hiteltmeg sose lesz lakásom, netán nem annyira hivatalosan kapja a bért mint egy multinál, sokkal többet kell dolgozni, netán mostohák a körülmények és ezer másik ok amiatt sírnak non stop. Valóban szerencsétlen felállás ez sok esetben. De aki tényleg ennyire határozott az irányzattal kapcsolatban az fogadja el akit nyújt. De aki az kérdezi melyik könnyen az talán nem is annyira elhivatott. Egy Kertész mérnök kereshet 140 ezret is akár vidéken. Egy 18 éves szakmunkás meg lassan duplájával indít. Aki ezt szereti elfogadja aki nem az meg keressen mást.
2021. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: 1-2 furcsa javítást csinált a telefonom, de remélem, hogy érthető a mondandóm.
2021. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!