Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a jegyzetelésre leginkább...

Mi a jegyzetelésre leginkább alkalmas program?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom jó kategóriában írtam-e ki a kérdést, csak reménykedem.

Szeptemberben kezdek majd az egyetemen és valószínűleg laptopon jegyzetelnék, de szeretném a lehető legpraktikusabb ingyenes jegyzetelős programot használni hozzá. Eddig wordot használtam, és egyszerű jegyzetet. A onenote ami leginkább bejön eddig, viszont azt nem használtam eddig, és kicsit bonyolultnak tűnik, ezért ha valaki tudna küldeni arról valami jó tutorialt azt is megköszönném. Írnátok még további jegyzetelős programokat illetve véleményt hozzá, nektek mi jött be stb.? Köszönöm előre is!



2021. jún. 18. 16:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, fáradt vagyok
2021. jún. 18. 16:11
 2/10 anonim ***** válasza:
Cherrytree
2021. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Spirálfüzet és toll.
2021. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Én egyszerűen word-be írok.
2021. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3mas! Nem a kérdésre válaszoltál.

Lehet én is a wordnél maradok, de szeretnék minél több opció közül válogatni hátha valami igazán jól jönne.

2021. jún. 18. 18:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolok normálisan is. Milyen szakos vagy?! Milyen gépen jegyzetelsz?


iPaden a GoodNotes 5: [link]

… a könyveimet meg Readdle PDF Expertben tartom (és emelgetem ki).


Asztali gépen, ha műszaki vagy matekos szakra jársz, akkor szerintem az Rstudio a legjobb és Rmarkdown formátumban tudsz benne jegyzetelni. Ezzel lehet nagyon profi képleteket is jegyzetelni, ott helyben kalkulálni, kódrészleteket írni…

2021. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

… de amúgy a legtöbbször sima kód editorba írok (Visual Studio Code, és ebben van egy “todo” nevű plugin és formátum, ebben szokásom jegyzetelni.)


A Word se rossz.

2021. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezek szerintem értékesek, utánuk fogok olvasni!

Még nem tudtam meg, hogy felvettek-e, de valószínűleg általános tanári karra fogok menni, utána pedig másra (az most mindegy) mesterképzésre, a laptopom pedig még nincs meg amivel fogok jegyzetelni, majd jövő vagy azutáni hónapban érkezik.

Mégegyszer köszönöm a hasznos választ így másodjára :P

2021. jún. 18. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább keress egy olyan tabletet, amihez van toll és fizikai billentyűzet is. Sok esetben jóval praktikusabb a tollal jegyzetelés (bármilyen ábra esetén), így vegyítheted a kettőt.
2021. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha tanár vagy, sokkal jobb egy ipad szerintem! 128GB-os sima iPad, rengeteg mindenre jó, elnyűhetetlen darab.
2021. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!