Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdaságtan...

Alkalmazott közgazdaságtan vagy pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés

Miben más a kettő?

Melyik nehezebb?

Melyikkel mit lehet csinálni?

Tartalmilag miben tér el a hangsúly?

Melyikkel jobbak a lehetőségek?



2021. jún. 18. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

a pénzügy számvitel gyakorlatiasabb, míg az alk. közgáz inkább elméletibb.

Én személy szerint a pénzügyet választanám.

2021. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon a közgazdász képzés csúcsa a Gazdaság- és Pénzügy-Matematikai Elemzés (GPME) szak, ezt a Corvinus és a PTE indítja. Ez világviszonylatban is a csúcsok csúcsa (matematikai közgazdaságtan), belőlük lesznek a quantok, a wall street cápái, az elemzőházak vezető elemzői...


Ennek kevésbé matematikus, de azért még mindig nagyon komoly változata az Alkalmazott Közgazdaságtan, amelyet nem tudom miért hívnak "alkalmazottnak", amikor inkább elméletinek kellene hívni. :) Ez a német Volkswirtschaftslehre (VWL) magyar változata, szintén nagyon jó szak.


Ami jó még, egy sima matek alapszak és utána egy banki és biztosítási matematika mesterszak.


Ezek voltak a közgazdasági képzések. Ezek mind elit képzések, hardcore közgazdászoknak és/vagy matematikusoknak. Iszonyú jól lehet vele érvényesülni, ha jó vagy ezekben, a legjobb cégek tárt karokkal várnak, hogy menj hozzájuk dolgozni.


A *gazdasági* képzések alacsonyabb színvonalúak, sokkal(-sokkal) kevesebb az elmélet, sokkal (de nagyon sokkal) kevesebb a matek. Ide tartozik a psz, gazdmen, kermark, nemzgazd, turizmus vendéglátás sőt még a HR is... Ezek inkább "szakmák", nem annyira elméleti képzések.


A psz + egy pénzügy vagy számvitel mesterszak stabil elhelyezkedést és baromi unalmas munkát kíván. Vannak érdekesebb részei is (ha sikerül bejutnod stratégiára, M&A-re, befektetésekre stb.), de alapvetően könyvelés, controlling, excelezés, riportolgatás amit csinálnak. Viszont ilyenre mindenhol szükség van, tehát állásod lesz vele. Jól is lehet vele keresni. Ha jó a monotónia-tűrésed, szívesen elpiszmogsz excellel, ugyanakkor kockázatkerülő vagy, akkor válaszd ezt. Biztos, jó megélhetést kínál.


Ha viszont durván jó vagy matekból, és szeretnél élvonalbeli közgazdász vagy quant lenni, akkor a fenti képzéseket (GPME, alk. közgáz) nézegesd.

2021. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az alkalmazott közgazdaságtan egyértelműen nehezebb, sokan mondják hogy mérnök nehézségű szak. Szóval azt tényleg csak akkor válaszd ha nagyon jó vagy matekból.

A lehetőségek viszont szerintem nem kevesebbek a pénzüggyel annak ellenére hogy azt valamivel azért könnyebb elvégezni.

2021. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen alkalmazott közgazdaságtan, én PSZ-t végeztem, és nagyon bánom utólag, hogy nem AK.
2021. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!