Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Klinikai sugárfizikus szakképz...

Klinikai sugárfizikus szakképzést mennyire éri meg tanulni, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Érdekelne ez a szak, alapvetően mérnöki alapdiplomám van, mesterképzésnek végeznék egy egészségügyi mérnök szakot, majd ezen a szakképzésen folytatnám, a kérdésem az lenne elsősorban, hogy megéri-e elvégezni ezt a szakképzést, illetve a képzés alatt kapok a fizetést az adott képzőhelyen, továbbá a képzést követően korházban milyen pozícióban lehet elhelyezkedni, illetve mi a várható fizetés egy ilyen szakkal?

2021. jún. 20. 15:08
 1/1 Ivanka13 válasza:
Szia! Bár régen kérdezted, de válaszolok amit tudok. Én orvos-fizikus vagyok sugárterápián lassan 20 éve, arról az ágról csinálom ezt a szaképzést. Mo-n jelenleg nem sok klinikai sugárfizikus van, gyakorlatilag sugárterápián akik vannak azok, legjobb tudomásom szerint. Ez nem rezidensképzés, tehát munka mellett kell csinálnod, ami a gyakorlatoknál lehet problémás, ha nem akkreditált helyen dolgozol, és el kell járogatnod. Egészésgügyi mérnököt én alig ismerek, de bizonyos kórházakban létező pozíció, illetve orvos-fizikus segédként (dosimetrist) tudsz elkezdeni talán dolgozni, bár ezeknek nem tudom pontosan mi a bemenő feltétele mostanság. Az biztos, hogy ez abszolút a klinikumban végzett munka, lineáris gyorsítók mérése, betegek besugárzástervezése, sugárvédelem, stb. Ezeket pár év alatt meg lehet tanulni a szakmában. A bérezés a 2020 C törcény szerinti, ezt rendberakták, a fizikus, illetve a klinikai sugárfizikus nevesítve van, az orvosi bértábla szerint kapja a fizetést. Az egészségügyi mérnök munkakör nem tudom, a 256/2013 rendeletben nem szerepel ilyen egészségügyi munkakör...Viszont klinikai sugárfizikus munkakör utána van, viszont oda a fentiek ismeretek biztosan kellenek a gyakorlatban. Viszont ha mérnök vonalról csinálod, úgy készülj, kőkemény egyetemi fizika fog kelleni, illetve némi orvosi rész, (anatómia például). Szerintem mérnök oldalról a legnehezebb ez a képzés, és kérdés ez az -e, amire te gondolsz.
2022. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!