Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mehetek magyarországon főiskol...

Mehetek magyarországon főiskolára érettségi nélkül? Van vmi kiskapu?

Figyelt kérdés

Kemény fiatal korom volt. Országból országba, intézetből intézetbe, családtól családhoz kerültem. Végül csináltam estin egy érettségit de az kb. 0. Épphogy átmentem. Be se tudtam járni az órákra hiszon dolgoznom kellett.

Most 27 éves vagyok. Online dolgozom saját időbeosztásban, elfogadhatóan keresek. Ki tudnám fizetni a tandíjat. Most lenne rá szabad kapacitásom is hogy tanuljak etin, de akár még nappalin is (akkor este melóznék).

Létezik valami kiskapu? Nem létezik hogy csak épn vagyok ilyen helyzetben.

Vagy van olyan hely ahol felnőtteket 1 év alatt felkészítenek arra hogy újraérettségizzenek? Egyébként is szívesen átvenném a dolgokat. Nagyon fáj hogy nincs alap tudásom. Mindig is jó tanuló voltam, gyerekként nem gondoltam volna hogy így alakult az életem, ha belegondolok akkor már sírni lene kedvem. Pedig mindig fontosnak tartottam a tudást és jó képességeim is voltak. Viszont tényleg esélyem sem volt hogy akár a középiskolát normálisan elvégezzem. Már sokkal rosszabbak a képességeim, megyört az élet. Azért ha megerőltetem magam még mindig összejöhet a dolog, csak nemtom merre induljak.



2021. jún. 20. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos egyetemekre nem létezik kiskapu.

Kell egy emelt érettségi is ahhoz, hogy legyen esélyed egyáltalán felvételizni, aztán csak tőled függ, hogy államira vagy önköltségesre jelentkezel.

Vannak érettségi felkészítőj, intézménytől és előrehaladásodt függően eltudják mondani, hogy kb mennyi idő szükséges. Vagy egy másik megoldás lehet a magántanár, de az minden tárgyból eléggé húzós dolog. Lakhelyed környékén érdemes keresned :)

2021. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki hány pontod lenne, ha nincs meg a 280 pont, akkor semmi esély bejutni, kiskapukon pláne.

De valóban, számodra szerintem az lenne a legjobb ha újra megírnád pár érettségid, ha lehet olyan jól ahogy csak tudod, és talán egy állami helyre is bejutnál. Ha a jobb érettségi nem megy, akkor lehet jegelni kéne az egyetemesdit.

Esetleg a FOSZK-nak még utána nézhetsz, az kb olyan mint egy fél alapképzés, bár oda nem tudom mennyi pont kell meg hogyan van, de ismerek olyat aki oda ment, mert nem vették volna fel BSc-re, addig tett egy másik érettségit is, hogy majd átvegyék alapképzésre a FOSZK-os kreditek elfogadásával.

2021. jún. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket. Igen, valoszinuleg ujra erettsegizes lesz a dologbol. Csak nehez hinni magamban. Gyerekkent jo kepessegeim voltak, de annyi kihivas volt azveletemben hogy lenyegeben egyaltalan nem jartam kozepiskolaba. Depis vagyok ha belegondolok mennyivel konnyebb lett volna ha megkapom a lehetosegeket amiket mindenki mas. Teljesen onalloan azert nehez tanulni. Letezik esetlek vmi erettsegi felkeszito felnotteknek ahol szinta a 0-rol indulnak es vannak orak is? Az sokkal konnyebb lenne.
2021. jún. 21. 01:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Azert 27 evesen fura lenne 18 evesek koze beulni erettsegi felkeszitore. Raadasul ok nem 0-rol indulnak hisz elotte 4 evig kozepiskolaba jartak
2021. jún. 21. 01:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerdes, hogy melyik szakra mennel?


Mernokin kell a matek emelt. Mateking+Obadovics+Elozo erettsegik megoldasa.


De a felvi.hu-n, utana tudsz nezni a kovetelmenyeknek!


Nem vagy elkesve. Sokan 40-45 evesen irakoznak be, tanulnak az egyetemen, mert kiegtek vagy mert rajottek, hogy amit eddig csinaltak, az nem teszi oket boldogga.

2021. jún. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd ki azt a két tárgyat ami szerinted nagyon menne (elfogadják oda ahova jelentkezni akarsz) és csak azokra készülj.


Én is idén emelteztem 28 évesen, de nekem az a mázlim, hogy az angolt naponta használtam így nem felejtettem el (bár felkészüli így is kellett)

2021. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Új érettségi bizonyítványod nem lesz (nem lehet) ha már van egy. Viszont a felvételi tárgyakból újra érettségizhetsz, abból nem is kötelező járnod sehova, viszont fizetni kell az érettségiért (ez pár 10000 Ft tárgyanként, de neked max kettőt lenne érdemes újra írnod, a többi nem számítana bele a felvételi pontjaidba)

Mivel főiskolát (felsőoktatási szakképzés hivatalosan) írtál, nem egyetemet így oda a min pont 240, de oda is kell az egy emelt.

[link]

A linken utána tudsz nézni többinek is

2021. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, ezeket a lehetosegeket eddig is ismertem. Anno elkezdtek felsooktatasi szakkepzesre jarni. Munka es egeszsegugyi problemak miatt nem ment.

Valoszinuleg informatika erdekelne, de meg ebben is bizonytalan vagyok. Elmegyek majd egy palyavalasztasi tanacsadasra. Valoszinuleg ujra erettsegizem es fosulira jelentkezem. Brutalis iskolakba jartam es durva fiatalkorom volt, ezert abszolut nincs ala tudasom.ez is nagyon bant. Csoda hogy leerettsegiztem hisz be se tustem jarni az esti gimibe es erettsegire is epphogy csak beestem. Valoszinuleg a kivalasztott, emelt tantargyak mellett a tobbi tantargyat is atvennem valamilyen szinten hogy csokkenjen ez a komplexusom.

Most egeszssgugyi problemaim vannak amiket remelhetoleg 1 ev alatt megoldok. Akkor 1 evet szanok arra hogy ujra erettsegizzem (akar het 7 nap napi 8 orat is ra tudok majd szanni, mert nem tul megterhelo a munkam. Mire foiskolat vegzek boven 30 felett leszek, de ez van el tudom fogadni.

2021. jún. 21. 10:08
 9/14 A kérdező kommentje:
Marmint az egeszsegemet azert emlitettem mert most erre koncentralok es csak 1 ev mulva szeretnek elkezdeni tanulni. Tervezni viszont mar jo elore szeretne. Erzelmileg sokat segit ha latom hogy vannak kilatasaim.
2021. jún. 21. 10:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor remélem jó vagy matekból, mert kb minden informatikához matek+1 tárgyat kérnek (ami általában informatika érettségi, ha szerencséd van töri).


[link]

Itt kiválasztod az informatika képzést.

Gondolom dolgoznál mellette szóval szűrj a Levelezőre (esetleg Esti), illetve alap/osztatlan képzésre

2021. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!