Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sorrendmódosítás! BGE vagy OE...

Sorrendmódosítás! BGE vagy OE gazdinfó?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem tapasztalatokat mondani ezekről az egyetemekről és a gazdaságinformatikus szakjukról? :)

Minden érdekel, amik pedig így először eszembe jutnak:

Melyik szakon színvonalasabb és jobb az informatika, programozás oktatása?

Melyik szakon mennyire nehéz bekerülni koliba?

Ti melyiket választanátok és miért?:)



2021. jún. 24. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha inkább informatika érdekel akkor OE, de hozzáteszem hogy nem túl jó a színvonala a gazdaságnak és finoman fogalmaztam...

BGE-n annyira nincs előtérben a szoftverfejlesztés, érdemes megnézni mindkettőnek a tantárgyi hálóját és az alapján választani.

Koliba nehéz bekerülni, mindenhova kell kb. 400 vagy annál több pont, de rosszabb esetben csak szociális alapon nézik(BME ahol csak 10%-ban súlyozott a felvételi pont pl.)ott pedig lehetetlen halandó embernek bejutni.

Szóval mérlegelj ez alapján.

Én eleve mérnökit választottam mert a gazdaságból elég volt az OKJ és eldöntettem ennyi gazdaság elég, abból pedig a NIK mert a szakmai szigorlaton kívül egész tűrhető a tantervük.(nincs C/C++, illetve a fizika is csak 2. félévben van)

A kettő közül amúgy meg fogalmam sincs, távol áll tőlem mindkettő, de a BGE-n talán jobb a helyzet 1 fokkal.

Szóval nézd át, rosszul egyikkel sem jársz szerintem.

2021. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A BGE-n a közgazdasági tárgyak előadói magas színvonalat képviselnek; s a követelmények, számonkérés teljesen korrekt és reális. Nem arra mennek rá, hogy lehet agyonterhelni a hallgatókat vagy kiszórni a vizsgákon a fél évfolyamot. Aki odateszi magát és rendesen tanul, annak sikerülnek a vizsgák.
2021. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a BGE-PSZK-án vagyok gazdaságinformatika szakon, szeptemberben leszek 2. éves. Nálunk a szak elején a gazdaságis tárgyak vannak előtérbe, majd ahogy megyünk előre, úgy lesz egyre több infós tárgyunk a gazdaságiak helyett. Infós tudásban kb. egy szint a kettő, de a BGE-n pl. a programozás szét van szedve 4 félévre, míg ha jól rémlik, akkor az OE-n 2 félévbe van összesűrítve. A BGE-n a 2-3. félévben Java programozás van, míg a 4-5. félévben az objektum-orientált programozásnál C# van, az OE-n mindkét félévben C# van. Az infós tárgyak mindkettő egyetemen teljesíthetőek, szívni majd a matekkal fogsz, nem az infóval. A BGE-t picivel kevésbé szívós elvégezni szerintem, de itt is vannak nehéz tárgyak. A gazdaságis tárgyak nagyrészét (kb. 50-75%-át) könnyebb teljesíteni gazdinfón, mint a gazdasági szakokon, picivel könnyebb vizsgák vannak belőlük (van olyan, ami mindkettőn ugyanaz).
2021. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Norbán válasza:
100%

Ha programozás akkor OE egyértelműen


de nézd meg a tanterveket melyik ízlene jobban

2021. jún. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jöhetnek még vélemények. :)
2021. jún. 25. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!