Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a külföldre...

Mi a véleményetek a külföldre költözésről ? Milyen diplomával érdemes nekivágni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves vagyok , jelenleg most fogok egyetemre menni . Egy ötlet viszont van a fejemben . Mivel alapvetően politológiát vagy jogot vagy akár tanárnak akartam tanulni, de úgy látom , hogy hazánkban nem igazán lehet megélni sajnos. Az embereket mindig rossz kedvűnek, meggyötörtnek látom , én nem szeretnék ilyen lenni . Szeretek nyelveket tanulni van kettő nyelvvizsgám Angolból es németből. A tervem az volna mivel megjelöltem a politológia ,jog , tanári mellé még 3 közgazdász szakot . Alkalmazott közgazdaságtan , nemzetközi gazdálkodás ,gazdmen . Valamelyiket választanám ezek közül és a diploma átvétele után elköltöznék Ausztriába vagy Németországba . Nem gyárba szeretnék dolgozni , olyan munkát végezve ami igazából nem igényel végzettséget . Hanem az adott szakmában dolgozni . Nyilván tisztába vagyok azzal , hogy nem lesz vörös szőnyeg és stb amivel itt dobálózni szoktak , de szeretnék normálisan élni és nem mindig a pénz miatt aggódni.

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata és megosztaná velem vagy csak elmondaná véleményét megköszönném neki. Egyébként a mester képzést Ausztriában vagy Németországban végezném el.



2021. jún. 26. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Magyar jogi diplomával 0 esélyed van külföldön. Tanárként valamivel jobbak az esélyek, de azzal is hatalmas hátrányban lennél a helyi tanárokhoz képest. Az sem mindegy, hogy milyen szakos tanár vagy. A politológiával pedig mindenhol a világon csak egy nagyon szűk réteg tud a szakmájában elhelyezkedni, de ők jellemzően akadémikusként kezdenek.


Közgazdász szakokkal viszont külföldön is könnyű elhelyezkedni, bár sosem értettem, hogy ezekkel a szakokkal miért megy bárki külföldre, amikor Magyarországon is túl vannak fizetve.

2021. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Ugye azt tudod, hogy ha rögtön diploma után kiköltözöl, akkor ki kell fizetned itthon az állami-finanszírozott képzésed árát...???
2021. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami mérnökivel vagy IT-vel nem lenne gondod pályakezdőként sem külföldön.
2021. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Gazdaságisból annyi van kint, hogy Rajnát lehet velük rekeszteni.


Amire van kint igény:

- Programozó

- Matematikus

- Cloud architect

- Villamosmérnök

- Gépészmérnök

- Data scientist

- Orvos

- Ápolónő

- Segítő foglalkozások (szociális munkás stb.)

- Szerelők, technikusok minden fajtája

2021. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

#4

Azért ez nem pontosan így van, én Finnországban élek, itt közgazdászként külföldi is lazán el tud helyezkedni. Biztos van ahol ez másképp van, de ne általánosíts az összes országra. Az északi országokban ha beszéled a nyelvüket és az angolt magas szinten akkor nem fognak foglalkozni vele, hogy nem ott születtél

2021. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, én a helyedben kérdező a nemzetközi gazdálkodást választanám, vagy ha penge vagy matekbol az alkalmazott közgázt angol nyelven.
2021. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
#6 csak azert mert jol hangzanak, ne valassza azt. Valassza azt, ami szivbol erdekli, amiben jo, amiben sikeres tudna lenni.
2021. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
5. Én pedig Németországban vagyok menedzser, amúgy gazdasági végzettséggel, és biztosan állíthatom, hogy a németeknek nem kellenek gazdálkodási szakosok, annyi van belőlük itt is, hogy Rajnát lehet velük rekeszteni.
2021. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!