Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskola/egyetem itthon, vagy...

Főiskola/egyetem itthon, vagy az Államokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Csupán véleményt szeretnék kérni, hogy vajon melyik lenne profitálóbb döntés a helyzetemben, hátha valaki járt hasonló cipőben.


Jelenleg vendéglátásban dolgozom, középvezetői beosztásban. Viszont kaptam egy állás ajánlatot egy Egyesült államokbeli cégtől, amit el szeretnék fogadni. A probléma csak az, hogy a jelenlegi beosztásomhoz felsőfokú végzettség szükségeltetik, ami nekem sajnos nincs. Mivel nem szeretném elveszíteni a pozícióm, így gondoltam beiratkozom egy főiskolára, viszont nem tudom hol lenne több értelme. Itthon elvégezni levelezősben miközben kint vagyok, vagy pedig kint. Ha az összeg nem lenne mérvadó, ti mit ajánlanátok? Nyílván kint macerásabb valamivel (TOEFL, GED), viszont nekem valahogy járhatóbb útnak tűnik, mint itthon újra érettségizni..


Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot! :)



2021. jún. 26. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha az anyagiak mindegy, akkor nyilván kint. De baromi drága az itthoni egyetemekhez képest.


Itthon viszont azt ne felejtsd el, hogy amennyiben vége a járványnak a levelező sem online lesz, tehát elvileg hétvégente be kell járni.


Vannak olyan egyetemek is (Angliától és Amerikáról biztosan tudom) ahol van eleve distance learning, tehát online oktatás van, sok helyen te osztod be az időt pl modulok vannak és a modul végén vizsga, ezeket akkor csinálod amikor van időd, elvégezheted 2 vagy akár 6 év alatt, attól függően, hogy hogy haladsz.

2021. jún. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!