Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok tanácsot adni egyetem...

Tudnátok tanácsot adni egyetemi fekvételivel kapcsolatban? Szociálpedagógus és jog szakokra jelentkeztem a győri Széchenyi Egyetemen. A szociálpedagógus jobban vonzz, viszont joggal biztosan jobb lehetőségeim lennének. 18/F

Figyelt kérdés
420 pontot értem el mindkét szaknál. Ennyivel felvesznek jó eséllyel? Valamint kb semmit nem tudok az egész folyamatról, ami elég ciki. Hogy kell helyet intéznem magamban koliba? Hogyan lesz a gólyatábor? Semmit nem vágok. Gondolom értesítenek emailben mindenről, de félek kicsit, hogy mégsem. Azt sem tudom, hogy joggal hol tudok elhelyezkedni :D. Szóval igen, légyszi tegyétek helyre a katyvaszt a fejemben az egész folyamattal kapcsolatban, mert már nem bírom idegekkel.

2021. jún. 26. 21:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Ennyi ponttal jó eséllyel felvesznek. A kollégiumnál lesz egy jelentkezési időszak arról értesítenek. Ha jól tudom azt majd a Neptunban kell intézni. Gólyatáborról is értesítenek majd, hogy mikor és hol lesz meg az egyetem honlapját is érdemes figyelgetni. A szociálpedagógiáról nem tudok nyilatkozni de én igazságügyi igazgatásra jártam. Jognál attól függ mire jelentkeztél. Ha simán jogi asszisztensre ügyvédek, jogászok mellett tudsz dolgozni, igazságügyi igazgatásnál bíróságokon tudsz elhelyezkedni szintén kisebb jogi feladatokat tudsz ellátni. Jogász szakkal már ügyvéd is lehetsz akár ha 5 év után elmész 3 év joggal kapcsolatos munkára majd elmész ügyvédjelölt képzésre és leteszed a szakvizsgát. A jogi szakkal csak az a baj, hogy ha nem vagy kiemelkedő és nincs ismerősöd akkor nem sok esélyed van elhelyezkedni. Plusz elég száraz az anyag be kell magolni a sok jogszabályt, törvényt.
2021. jún. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!