Melyiket éri meg jobban tanulni a mai világban, szakmát vagy egyemetre menni?

Figyelt kérdés

Nos, már jó pár éve érettségiztem és elvégeztem egy szakmát.

Szeretem csinálni, nincs azzal baj, de gondoltam, hogy nem itt akarok megállni.

Gondolkoztam, hogy lehet emelt érettségit teszek és utána jelenteznék népegészségügyi ellenőr szakra(eddig is eüt tanultam), ami állítólag nagyon nem éri meg,de más szak nem igazán érdekelne ezen kívül.

A másik a cukrász OKJ lenne, mert nagyon szeretek sütni, és próbálkoznék azzal, hogy lenne egy saját kis műhelyem.

Tudom, hogy mindkettő hosszú folyamat,és kitartó munka kell hozzá, de a véleményetek szerint inkább legyen egy cukrász OKJ-m vagy egy diplomám amit nem nagyon valószínű hogy tudnék hasznosítani?

Csak azért nem vagyok ebben biztos, mivel világéletemben egészségügyben dolgoztam és nem igazán tudom máshol is helyt tudnék állni, de közben meg ott van, hogy milyen jó lenne szárnyat adni a kreativitásomnak azzal, hogy tortákat sütök.

Csak mi van ha megnéznek az emberek, hogy én nem vagyok diplomás? Ettől félek, a legtöbb ismerősöm egyetemen tanul, a családban is majdnem mindenki egyetemet végzett és nem akarok fekete bárány lenni azzal, hogy nekem "csak" szakmám van és nem felsőfokú végzettségem.



2021. jún. 26. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Inkább ellenőr mint cukrász. Nem leszel te sem mindig húsz, és bizony 50 évesen ott állni a sütő előtt és tudni, hogy még van 15 éved a gyalázatosan alacsony nyugdíjig, és már állni se nagyon bírsz, de nincs más választásod, na annál még ellenőrnek is jobb lenni. Sütikézni otthon nagyon más, mint főállásban tolni. De az egészségügy ugyanez pepitában, abban is előbb mész tönkre, minthogy megöregednél (elsőkézből mondom).
2021. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha egészségügyben gondolkozol, akkor már gyógytornász. az is úgyanúgy 4 éves képzés, de jó lehetőségek vannak benne. Nyilván nehezebb is, de inkább megéri az időt.


Természetesen, ha "valaki" szeretnél lenni egészségügyben, akkor csak dr. képzés jöhet szóba, de a 4évesek közül a gyógytornász tud a legjobban magánban keresni.

2021. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Igen, mindenképp gyógytornász, főleg, hogy telítettek a pozíciók minden kórházban, Dunát lehet velük rekeszteni, és ugyanúgy nem keresnek többet az ellenőröknél(sőt). Maszekba is akkor tudnak menni, ha éppen oda is van hely, vagy van ismeretségi körük.


Ellenőrként is van lehetőséged kórházban dolgozni, de számos multicégnél pl. élelmiszeriparban, munkavédelemben, amiben elég sok pénz van. Az ellenőri szakma azért jó, mert 6-7 szakterülete van. Válthatsz, ha az egyik nem jön be, és mindig lesz igény rá.


Nem tudom levelezőn, vagy nappalin akarod-e csinálni, de gyógytornász levelezőn például nincs.


Üdv, egy szakmabeli :)

2021. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Sok pénz az élelmiszeriparban :D Jópofa vagy. Azt belekalkuláltad, hogy bármilyen ipari területen mérnökökkel kell versenyezned? Munkavédelemben orvosokkal, bárhová is mész, ha lesz konkurencia, a képzése alapján őt választják.


De egyébként érdekelne, hogyan lehet munkavédelemmel sok pénzt keresni. És ha munkavédelmi tanácsadóként tudsz, akkor gyógytornászként hogy a francba nem sikerül ügyfélkört szerezni egy magánvállalkozáshoz?

2021. júl. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Látom nagyon magadra vetted amit írtam, azért remélem pszichológusra nem lesz szükséged. Az egyébként megvan, hogy pl az élelmiszermérnökit meg lehet csinálni mesterképzésen a népeg alapra? Csak kérdezem.



Látszik a kérdéseidből, hogy nagyon el vagy tájolódva és kb. közöd nincs a szakmához, nem is látsz bele, csak gondolom megsértettem az egod, pedig sajnos így van, ez nem sértés, rengeteg gyógytornász van, és nem, nem jönnek ki anyagilag jobban, mert nincs mindenkinek maszekra lehetősége.

A másikkal sem leszel milliomos, az egészségügyi diplomával senki nem lesz az, de jóval több a lehetőség.

2021. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

És mire mész a lehetőségekkel, ha nem fogsz jobban keresni? Ja tényleg, még elvégeszhetsz 4év egyetem után egy másik képzést, aminek alig van átfedése az alapkézéseddel. És utána sem fogod a gyartósort tervezni, hanem laborban méregetheted a krumpli hőfokát :D


Szerintem ha azthiszed, hogy 10év kormányhivatal után jobb lehetőségeid lesznek, mint 10év után terapeutaként, akkor el vagy tévedve

2021. júl. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Hogy jött ide a Kormányhivatal? Te tényleg ennyire ostoba vagy? Ez már nekem kezd nagyon kínos lenni helyetted is. :D

Mindegy, nem bántalak, mert látom, hogy nagyon nem akarod felfogni amit írok, ha meg szimplán nem vagy rá képes, arról megint csak nem tehetsz.


Látszik, hogy ennyi rálátásod van az egészre, hogy Kormányhivatal, igaz, hogy 100 másik irányba el lehet helyezkedni(hozzáteszem, hogy te is megértsd, hogy továbbképzések nélkül is), mint Kormányhivatalok, és én azokról beszélek elsőkörben. Azt sehol nem írtam, hogy nem fogsz jobban keresni a népeggel, ez az egyik. A másik pedig, hogyha több a lehetőség, több az olyan hely, ahol jobban lehet keresni. Én annyit írtam, hogy eü diplomával senki nem lesz milliomos, de látom, hogy a szövegértés nem volt az erősséged az iskolában, nem baj.

2021. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit szeretnék neked hozzátenni (kicsit bővítem az ismereteid, mert hiányosak ahogy látom), hogy a munkavédelemben az orvos általában a foglalkozás-egészségügyi orvos pozíciót tölti be(de gondolom ugye erről sem volt fogalmad).


Élelmiszeriparban egy belső auditor annyit keres, hogy gyógytornászként esetleg ha csak nem bejön az élet, nem fogsz annyit keresni az életben. Nem azt írtam, hogy azzal nem lehet jól keresni, de sokkal kevesebb lehetőség van rá, mert nem annyira szerteágazó.


Gondolom gyógytornász vagy, és minden tiszteletem a kollégáké, de te tipikusan az a fajta vagy (igaz, minden szakmában megvan ez a pár szerencsétlen), aki nulla háttértudással megmondja a tutit. Sajnálatra méltó.

2021. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

+ Arról ne is beszéljünk, hogy az orvos nem fog ilyen pozícióra jelentkezni, mert "rangban" neki ez "alacsony".

Fizetésben pedig a multinak többet kell adnia egy orvosnak, amit nem mindig szeretnek megadni egy olyan posztra, amit betölthet egy "alacsonyabb rangú" diplomás is, így nem feltétlenül indulnak előnnyel. Tudod mikor van előnyben egy orvos? Vezetői, rangosabb pozíciókban, de mint ahogy írtam többször is, az ismereteid borzasztó hiányosak, kicsit még tanulj, érdeklődj, informálódj, és akkor legközelebb megvitathatjuk, amikor már felkészültebb leszel.


További szép estét!

2021. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!