Passzolhat hozzám?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szeretnék egy kis tanácsot kérni, a tanulmányaim kapcsán, a hozzám közel állók körében is feltettem ezt a kérdést de kíváncsi vagyok mások véleményére is.

A BME-n belül villamosmérnöki szakon tanulok, jelen állás szerint mintatantervben/államin vagyok és szeptemberben kezdem meg a 2.évemet, egész jó átlagom is van [3,6]. Néha úgy érzem, hogy ez az az út, amit szeretnék végig járni ugyanis szeretek programozni, a matek a kedvencem és ezek mellett persze minden természettudomány, modern technika, energetika,...felé van érdeklődési köröm, de az okos házak miatt jöttem leginkább erre a szakra, ugyanis úgy érzem, hogy ezzel a végzettséggel ez(ek) elérhető(ek). Azonban szellemileg teljesen más vagyok, mint a szaktársaim így néha az az érzés is elkap, hogy mégse ez az én utam, hisz teljesen más az érdeklődési körünk,én nem szoktam mikrokontrollerekkel szórakozni, forrasztgatni,..,egyszerűen nem köt le ( természetsen engem is érdekel és szeretem de teljesen más mélységben), sokkal jobban szeretek a barátaimmal játszani/találkozni, sportolni, dolgozni ( itt leginkább alkalmi és nyári, mindenféle), leginkább arra szeretnék kilyukadni, hogy mennyire “szégyen”, ha engen nem érdekel nagyon alacsony szinten pld: egy DMA vagy valami dióda, random áramköri elem,... A szaktársaimmal szemben?

Elnézést a lehetséges helyesírási hibákért illetve nem szándékoztam felvágni se.

Üdv és köszönöm a válaszokat,

Gábor



2021. jún. 27. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyáltalán nem baj. Az egyetem a "munkád", ha szabadidőben nem csak egyetemi dolgokkal foglalkozol, attól még vidáman elvégezheted a szakot és lehetsz jó szakember.
2021. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
A 3.6-ot nem mondanám egész jónak. Nekem TTK-n 5.83 lett, s az évfolyamunkon 4.8 alatt nem is lehetett ösztöndíjat kapni.
2021. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# Köszönöm, az építő hozzászólásodat.Ment a ződ :)

2# Nem igazán értem a válaszodat. Sikerült kivenni a lényeget, nem gondoltam volna, hogy ebbe bele lehet kötni, de ez ilyen :D. Nem szándékozom senkivel se hosszas beszélgetést lebonyolítani ilyen kicsinyes dolgokról, főleg, hogy erős kétségeim vannak, hogy TTK-s lennél, ha úgy gondolod, hogy, ami a TTK-n minimum az a VIK-en is ugyanannyi lenne, mikor teljesen má s struktúrával bír mindkettő kar ( ezt inkább nem is részletezném...). Ettől függetlenül, ment a zöld, mert tisztelem az én kérdésemre fordított idődet.

2021. jún. 28. 00:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért én nem fogalmaznék úgy, hogy "ez egyáltalán nem baj". Legfeljebb úgy, hogy nem nagy baj. Egyszerűen hátrányban leszel azokkal szemben, akik a témával foglalkoztak és foglalkoznak. Ez nem probléma, a hátrányt le lehet dolgozni, és az egész életre nézve a balansz megvan, mert amit te ezután fogsz külön ráfordítani, időt és energiát, azt ők ezelőtt fektették be. Legfeljebb akkor nem ismerted őket, most meg fájni fog, hogy ők moziba mennek, te meg a könyvek elé.
2021. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj emiatt. Én a legellentmondásosabb ember vagyok, teljes humán-art arzenál az érdeklődési köröm (zongora, rajz, regényírás), mindennek tetejébe biológiából van emelt érettségim (biomérnöki szak volt első helyen a felvételi jelentkezésemkor :D), mégis informatikusként csináltam magamnak karriert, ráadásul egy olyan területen, ahova sok fejlesztő nem jut el eleve amiatt, mert nem szeret elméleti dolgokat tanulni vagy nincs rálátása arra, amire nekem igen. Nekem a multidiszciplináris elméleti tudásom a "fegyverem", másnak meg az, hogy élvezte az arduino pöcörészést, ami nekem addig volt érdekes, amíg a nevemet kellett kiiratni a led panelre. Soha többet -teszem hozzá.


Sosem voltam műszaki beállítottságú, mesterszakra is egészen máshova mentem (TTK)az informatika után. Reál beállítottságú vagyok, igen, de rohadtul nem érdekelt a hardver, csak optimalizáció szintjén, nem hozott lázba a robotika, stb. Többet tudtam biológiából és matematikából, mint elektronikából vagy hálózatismeretből például, bántam is néha, hogy mérnökinformatikusnak mentem programtervező vagy info bionika helyett. De el tudtam végezni a szakot szép eredményekkel, mert nekiülni, mikor kell és tanulni nagyon jól tudok. Mivel volt más, amivel összekapcsoljam a tudásom és amiről olvasgassak kedvtelésből, megtaláltam a helyem a szakmában, ráadásul pont ezt a "mellékágat" honorálják az én esetemben a leginkább, nem azt, hogy mennyire vagyok penge informatikus. Matekkal, fizikával, egyéb természettudományos ismeretekkel ötvözve az informatikai tudást, elég bitang dolgokat lehet művelni akkor is, ha nem vagy informatikus alkat kifejezetten. A programozást tekintsd eszköznek, ami rengeteg dolog összekötésére és megvalósítására alkalmas azon kívül is, amit infós szakon tanulsz.

2021. szept. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm szépen a tartalmas választ, nagyon jó volt olvasni. Egyébként én is TTK mestert tervezek (fizika), bár még kitudja mi lesz.
2021. szept. 13. 07:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd meglátod, még addig sok érdekes tárgyad lesz, ami segít jól dönteni. Sok sikert hozzá. :)
2021. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!